loading...

دو ارباب

خاصیت سیاه دانه

محمدرضا مسلمی بازدید : 151 شنبه 10 آبان 1399 : 23:16 نظرات (0)

سیاه‌دانه طعمی تلخ دارااست و تحت عنوان چاشنی در مواد غذایی مخصوصا گونه های ترشی به کار گیری می‌گردد . این دانه مستقر جنوب غربی آسیا است که از دیرباز از آن تحت عنوان ضد انگل و ضد باکتری به کار گیری می‌کردند . نام‌های دیگر این دانه مغذی , سیاه‌تخمه , شونیز , شونوز و کمون هندی است . با قرائت این مقاله روزنامه دلتا , خاصیت سیاه دانه را بشناسید و از آن در رژیم غذایی خویش فایده ببرید .

خاصیت درمانی سیاه دانه
اسیدهای چرب واجب بسیار مو جود در سیاه‌دانه آن را به نوعی ماده غذایی ضد سرطان تبدیل کرده که در نگهداری تندرست پوست و موی هم اثر گذار است . این دانه , آهن و پتاسیم فراوانی داراست و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی تن سبب رفع مسمومیت خونی و یبوست میشود . کسانی که بعداز آنفولانزا همیشه عطسه می نمایند , میتوانند جوشانده ترکیب سیاه‌دانه بوداده و روغن زیتون را به مقطع یک دقیقه روی پیشانی خویش بگذارند . این ادغام به آن‌ها امداد میکند تا از شر عطسه‌ها خلاص شوند .

معالجه بعضی بیماری‌ها با سیاه دانه
مصرف این دانه قادر است در پیشگیری اکثری از بیماری‌ها نقش داشته باشد و باعث تسریع در فرایند معالجه بعضا از عارضه‌های جسمی شود که درپی به یک‌سری مورد از آن ها اشاره خوا‌هیم کرد .

التیام درد روماتیسم
یک فنجان روغن سیاه‌ دانه را گرم نمایید . آنگاه گذشته از خواب آن را در محل درد بمالید و عالی ماساژ دهید . آن گاه محل متبوع را با باند یا این که یک تکه پارچه پشمی بپیچید .

معالجه سرگیجه و درد گوش
یک قاشق مرباخوری عسل را با یک‌سری قطره روغن سیاه‌دانه ترکیب و صبح ناشتا میل نمایید . این عمل را دست‌کم تا ۱۱ روز ادامه دهید .

خاصیت سیاه دانه در معالجه اسهال
یک قاشق غذاخوری سیاه‌دانه آسیاب‌شده را با نصف جام عصاره تره یا این که شاهی ترکیب نمایید و بعداز صرف طعام در سه وعده بخورید .

تهیه و تنظیم قند خون
مصرف ۲ گرم سیاه‌دانه طی روز میزان قند خون را کاهش می دهد و پایداری به انسولین را کم می‌نماید .

خودداری از ریزش گیسو
برای پرورش دوباره گیسو و خودداری از ریزش آن , پودر سیاه‌دانه و حنا را در روغن سوسن ادغام کرده و روی پوست راز ماساژ دهید .

معالجه ناراحتی‌های کبدی
کمی از پودر سیاه‌دانه را با آلوئه‌ورا و عسل ترکیب کرده و هر صبح ناشتا , به بازه زمانی هفت روز یک قاشق مرباخوری از آن را میل نمایید .

کاهش فشار خون بالا
سفارش میشود اشخاص در گیر به فشار خون بالا , دو توشه درطول روز ۱۰۰ یا این که ۲۰۰ میلی‌گرم عصاره سیاه‌دانه را مصرف نمایند . مصرف این دانه , برای مقطع ۲ ماه می تواند باعث کاهش فشار خون شود .

زیبایی پوست
مالیدن روغن سیاه‌دانه بر صورت سبب برنا شدن پوست صورت میگردد . استعمال موضعی از تخم سیاه‌دانه و روغن کنجد برای معالجه جوش‌های زیرپوستی زیاد اثرگذار است .

تسکین دردهای میگرنی
نصف قاشق سیاه‌دانه آسیاب‌شده را با نصف قاشق رازیانه و سه تکه میخک کوبیده‌شده , ترکیب نمائید و با یک جام شیر بجوشانید . یک فنجان از این معجون دارویی را میتوانید در هنگام آغاز سردرد و میگرن بنوشید . با روغن سیاه‌دانه , گیجگاه و شقیقه خویش را چرب نمائید تا از سردرد خلاص گردید .


شگفت انگیز ترین خاصیت کنجد و تاثیر آن بر تن درستی بشر

محمدرضا مسلمی بازدید : 133 چهارشنبه 19 شهريور 1399 : 23:53 نظرات (0)


از کنجد برای تنظیم روغن , خوش مزه کردن غذاها , تقویت و مراقبت سالم پوست استعمال می شود . ما نیز در‌این خبر کارایی داریم شما‌را با مهمترین ( خاصیت کنجد ( و بها غذایی بالای آن آشنا کنیم , با ما همراه گردید .

خاصیت کنجد برای تندستی پوست
از مهمترین خواص کنجد می شود به این مسئله اشاره نمود که از ساخت چین و چروک بر روی پوست دوری می نماید . به‌این صورت که روغن مو جود در دانه های کنجد از زخم اشعه ماورا بنفش پیش گیری می نماید .

نیز چنین محتوای بالای روی در کنجد در ایجاد کلاژن هم امداد شایانی می نماید . کلاژن هم موجب تولید الاستیسیته و ترمیم بافت های جراحت به چشم میخورد . با مصرف منظم روغن کنجد از سرطان پوست پیش گیری فرمائید .

مصرف کنجد برای تن درستی استخوان ها
طبق مطالعات انجام شده یک مشت دانه کنجد بیش از یک جام شیر , دارنده کلسیم است . نیز چنین وجود روی درین دانه ها چگالی مواد معدنی استخوان ها را ارتقا میدهد .

خواص شگفت انگیز کنجد برای کاهش اضطراب
وجود منیزیم و کلسیم تحت عنوان دو ماده معدنی در کنجد منجر کاهش استرس و اضطراب می شود . نیز چنین علاوه بر این ها ویتامین های تیامین و تریپتوفان در کنجد نقش متانت بخش کننده را دارا‌هستند و در ساخت سروتونین زیاد مفید میباشند . قابل ذکر است که سروتونین قادر است در کاهش درد , بهبود رفتار و خواب هم کارساز باشد .

پیش گیری از سرطان با میل کردن کنجد
از خاصیت کنجد که زیاد باارزش و کلیدی هم تلقی می شود , وجود ترکیبات ضد سرطانی نظیر اسید فیتیک , منیزیم و فیتوسترول ها در آن است . فیتوسترول در دانه های کنجد بیشتراز بقیه آجیل ها است .

بی نیاز بودن کنجد از پروتئین
پروتئین بیست درصد از دانه کنجد را در بر میگیرد و می‌تواند یک مرجع عالی برای تامین پروتئین واجب تن باشد .

منفعت کنجد برای پیش گیری از دیابت
به کار گیری از روغن کنجد در پیش گیری از دیابت تاثیر به سزایی داراست . به نحوی که روغن کنجد میتواند گلوکز پلاسما را که در دیابت خیلی اساسی بهبود ببخشد . نیز چنین علاوه بر ای دانه کنجد بضاعت و توان کاهش فشار خون را هم دارااست . مبنی بر مطالعات انجام شده دراین مورد دانه های کنجد این توان را دارا هستند که فشار خون را در اشخاص دیابتی تحت بیاورند . منیزیم جانور در‌این دانه ها نقش دارای اهمیت در کاهش فشار خون دارااست .

نکته!

دانه های کنجد سپید بیشتر مورد استعمال قرار می‌گیرند و این در حالی است که دانه های کنجد سیاه دارنده مواد مفید بیش تری می باشند .

کاهش کلسترول خون با یاری کنجد
دانه های کنجد با دارا بودن فیتوسترول بضاعت و توان این را دارا هستند که ساخت کلسترول را مسدود نمایند و موجب کاهش مرحله کلسترول خون در تن شوند . نیز چنین ذکر این نکته هم ضروری است که دانه های کنجد سیاه دارنده فیتوسترال بالاتری میباشند .

خاصیت کنجد برای بهبود هضم و گوارش
فیبر های جان دار درین دانه ها در فرآیند هضم و گوارش خوراک دوچندان موءثر میباشند .

دانه های شگفت انگیز کنجد و سالم قلب
روغن کنجد با پیش گیری کردن از ضایعات آترواسکلروتیک بوسیله آنتی اکسیدان و نیز چنین ضد تورم شناخته شده تحت عنوان سسامول موجب ارتقاء تن درستی قلب می شود .

مصرف دانه های کنجد برابر با بهبود بیماری کم خونی
از سایر خاصیت کنجد می شود به سرشار از آهن بودن آن اشاره نمود . به همین خاطر افرادی که در گیر بیماری کم خونی و ضعف می باشند مصرف دانه های کنجد سفارش می شود .

۳۵ مهم ترین خاصیت مریم گلی برای تن درستی , پوست و موی

محمدرضا مسلمی بازدید : 208 شنبه 10 خرداد 1399 : 23:46 نظرات (0)

حتما با اسم و خاصیت مریم گلی آشنا می باشید . مریم گلی در ۲۰۰۱ تیتر گیاه سال را از سمت انجمن گیاهان دارویی بین‌المللی به خویش اختصاص داده است . این فرمان نشان از محبوبیت این گیاه پرخاصیت در عالم است . از خانواده‌ی نعناعیان است و سرشار است از فنولیک اسید , آنتی اکسیدان‌های متعدد و یکسری روغن گریز , که تمام آنها به داشتن پوستی محکم , صاف و قابل انعطاف یاری مینماید . دربردارنده بتا کاروتن است , ‌ به همین منظور یک ادله ضدسرطان به حساب می آید . این گیاه معطر با مزایایی که برای پوست داراست منزلت خیر و خوبی در صنعت محصول ها زیبایی و آرایشی به دست آورده است . به‌دنبال با ۳۵ مهم ترین خاصیت مریم گلی برای تندستی , پوست و گیسو آشنا می‌شویم .

خاصیت مریم گلی برای تندستی
۱ . با افسردگی میجنگد
مریم گلی به طور معمول به‌عنوان معالجه ارگانیک برای افسردگی مورد به کارگیری قرار می گیرد . وجود آنتی‌اکسیدان‌های بسیار مثل دیوسمتین , آپژنین , و لوتئولین منجر میگردند تا به نیکی با افسردگی و استرس رویارویی نماید . نوشیدن یک فنجان دم کرده مریم گلی , شخص را شاداب میکند , در سود به شما امداد مي‌کند با اذهان منفی ناشی از افسردگی رویا رویی فرمایید و بر آنها فائق بیایید .

۲ . آلزایمر را معالجه می نماید
مریم گلی , در شرایطی که به‌طور منظم استعمال شود , به ارتقا توان خاطر امداد مینماید . از این‌رو , برای معالجه تلف کردن یاد من جمله فراموشی خفیف , پیشنهاد می شود . مریم گلی , همینطور , پردازش داده ها را در میان مبتلایان به چنین بیماری بهبود میبخشد .

۳ . برای دیابتی‌ها اثر گذار است
مطالعات نشان داده‌اند که‌این گیاه بضاعت و توان تحت آوردن مرحله کلسترول و همینطور تری گلیسیرید را در مبتلایان به دیابت مدل ۲ داراست . عصاره‌ی برگ این گیاه , خاصیت ضد هایپرگلیسمیک دارااست . همینطور اثبات شده‌است که پروفایل چربی مبتلایان به دیابت جور ۲ را بهبود می بخشد . از این رو , مبتلایان به دیابت جور ۲ می توانند از دم‌کرده این گیاه به‌عنوان چای یا این که از عصاره‌ی برگ‌های آن برای مراقبت پروفایل چربی‌شان به کارگیری نمایند .

۴ . ادله ارگانیک ضدالتهابی است
اثبات شده‌آست آنتی‌اکسیدان‌های جانور درین گیاه به بهبود موقعیت التهابی امداد می نمایند . به همین علت است که در موردها التهابی نظیر تصلب شرایین ( آترواسکلروزیس ) , آرتریت روماتوئید , و برونشیت به‌عنوان معالجه گیاهی مورد استعمال قرار می گیرد .

۵ . برای قلب موثر است
۲ قاشق چایخوری مریم گلی دربردارنده ۲۰ میلی‌گرم کلسیم و حجم نیکی پتاسیم است , که هر دوی آنان برای کارایی مطلوب سیستم قلبی عروقی و محافظت ریتم ضربان مداد مؤثر و اضطراری می‌باشند . این گیاه کلسترول ندارد و سدیم پاره ای داراست . از این‌رو , افرادی که از مشکلات کلسترول مشقت می برند می توانند از این گیاه به کار گیری نمایند و اختلالات قلبی و عروقی را برطرف نمایند .

۶ . مشکلات گوارشی را رفع میکند
برگ‌های این گیاه یک تونیک تحریک‌کننده‌ی خوب می‌باشند که می توانند از پیدایش مشکلات گوارشی پرهیز نمایند و درد معده را برطرف نمایند . چای مریم‌گلی علی الخصوص برای رفع این خلل مفید است . خاصیت ضد نفخ آن , علامتها سوء هاضمه را با تحریک ترشح شیره‌ی معده و کارایی پانکراس از دربین میبرد .

۷ . علامتها گاستروآنتریت ( بیماری التهاب معده‌ای روده‌ای ) را بهبود می دهد
مریم‌گلی را می‌توان تحت عنوان درمانی برای مشکلات دستگاه گوارش و دیس‌پپسی استفاده نمود . این گیاه دارویی امداد می نماید تا تهوع در معده‌ی خالی کاهش بیابد . علاوه بر این , پژوهش ها نشان میدهند که انفوزیون برگ مریم‌گلی , منجر کاهش نقص‌ گاستریت در درون معده می شود . این گیاه به التیام استفراغ که یکی نشانه ها گاستروآنتریت است , یاری می نماید .

۸ . سوزش راز دل را معالجه می‌نماید
برگ مریم‌گلی می تواند تحت عنوان درمانی برای التیام سوزش راز دل مصرف شود . مواد مفید مو جود در‌این برگ‌ها به در دست گرفتن اسید یاری میکنند و بدین ترتیب موجب التیام سوزش راز دل می گردند . این برگ‌ها همینطور به ترشح آنزیم


خاصیت درمانی دوسین ( سیاه دانه و عسل )

محمدرضا مسلمی بازدید : 209 چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399 : 0:3 نظرات (0)


ترکیب سیاه دانه و عسل که به آن دوسین هم گفته میگردد , خاصیت بی‌نظیری داراست که از پیشین تاکنون از آن تحت عنوان یک دارو در بهبود بخش اعظمی از بیماری‌ها استعمال می گردد .

اگرچه در مرزوبوم ما از سیاه دانه به طور معمول بر روی نان و یا این که به صورت یک چاشنی خوشبو در طبخ غذاها استعمال می نمایند , ولی در کشور‌های همسایه و همینطور هند , جنبه‌ی دارویی هم داراست .

با وجود این که در مقاله دیگری به تفصیل در زمینه ی فواید دارویی و تقویتی عسل ارگانیک , حرف کردیم . ولی در‌این مقاله قصد داریم تا به صورت منحصر خاصیت سیاهدانه و عسل را ابلاغ کنیم .

عسل از جمله موادی است که در ساخت اکثری از دارو‌ها مورد استعمال قرار می گیرد , علت آن نیز خواص ارسال‌کنندگی و جذب بالای آن است , بدین مفهوم که انتقال و جذب مواد اثر گذار دارو را ارتقاء می دهد .
در ادغام سیاه دانه و عسل هم , عسل نقش ارسال کنندگی دارااست و نقش دارای اهمیت را سیاه دانه به عهده دارااست . عسل در اینجا مسئولیت جذب و ارسال خاصیت سیاه‌دانه را به عهده داراست و یاری میکند مواد موثر‌ آن خوب تر جذب شوند .

در فیض قبلی از این‌که در باب خاصیت سیاه دانه و دوسین بدانیم می بایست پاره ای درباره ی تارخیچه این گیاه سخن کنیم

سیاه دانه و تاریخچه‌ی آن
سیاه دانه یا این که ( Nigella Sativa ) که گهگاه به آن تخمه سیاه هم میگویند , گیاهی است یک ساله که از پیشین به صورت اتومبیل رویش می‌کرده است البته به خاطر دانه و گل‌های آن کشت آن در بعضا نقاط رایج شده‌است .

محل تولد با اهمیت این گیاه حوزه‌ی دریای کاسپین بوده است البته به بسط مصارف طبابت سیاه دانه , کشت آن در غرب آسیا و همینطور جنوب اروپا و جنوب کشور‌های حوزه‌ی بالکان هم بسط یافت .

در کشور ایران هم این گیاه از دیر باز به صورت اتومبیل در مناطقی نظیر اصفهان , آذربایجان و اراک پرورش می‌کرده است .
خاصیت دارویی سیاه دانه
سیاه‌دانه از دیر باز در هند , کشور‌های عربی , اروپا و کشور ایران تحت عنوان یک افزودنی و ادویه و همینطور یک داروی ارگانیک برای بخش اعظمی از اختلالات نظیر سرفه , مشکلات گوارشی ( دل درد و نفخ ) و . . مورد استعمال قرار می‌گرفته است .

ابن سینا در کتاب ضابطه طب به صورت تماما گسترش یافته راجع‌به خاصیت سیاه دانه کلام می نماید و خاصیت آن را به صورت پایین فهرست می نماید .

اثر گذار برای ورم‌ها و جوش‌ها

بهبود زخم‌های چرکین

موثر برای سردرد‌های میگرنی و سرگیجه

موثر برای چشم‌هایی که مداوم اشک دارا هستند و چشم‌های ضعیف

موءثر برای دستگاه تنفس ( از جمله تنگی نفس , آسم و … )

اثرگذار برای معالجه بیماری‌های حلق , گوش و بینی

اثر گذار برای بهبود گونه های تب‌ها

تطهیر سموم تن

در سال‌های اخیر هم مطالعات اکثری راجع‌به اثر عصاره‌ی سیاهدانه بر روی قسمت‌های گوناگون تن در موقعیت آزمایشگاهی انجام یافته شده‌است .

که از جمله‌ی خاصیت کشف شده‌ی آن می‌توان به یاری به ایمنی تن , خواص آنتی هیستامینی , آنتی بیوتیک , ضد فشار خون , ضد التهاب , و فعالیت‌های ضد میکروبی اشاره نمود , که بیشتر آنها به ترکیبات کینون جانور در سیاه دانه نسبت داده میشود .

علاوه بر این پژوهش ها نشان میدهد که مصرف سیاه‌دانه ممکن است پتانسیل پیشگیری از سرطان‌هایی مثل سرطان روده‌ی بزرگ را داشته باشد . همینطور ممکن است این ماده خواص ضد سرطانی و مهار کننده‌ی پرورش متاستاز ( توسعه پرورش سرطان ) را هم داشته باشد . ( منشا )

خاصیت جینسینگ ; ۱۹ خواص جینسینگ برای سالمی و زیبایی

محمدرضا مسلمی بازدید : 181 سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 : 0:7 نظرات (0)

 

 

عوارض جانبی جینسینگ که حتما بایستی بدانید

جینسینگ به یکسری گونه‌ی متفاوت از گیاهان کوتاه , با فرآیند پرورش آرام و ریشه‌ی گوشتی اطلاق میگردد . این گیاه خاصیت درمانی فراوانی دارااست د و یک کدام از محبوب‌ترین داروهای گیاهی به‌شمار می رود . پیشگیری از سرطان‌ها , ارتقاء انرژی و کاهش استرس تنها یکسری تا از خاصیت جینسینگ میباشند , با ما همراه باشید تا با ۱۶ خواص دیگر جینسینگ و عارضه ها احتمالی آن آشنا گردید .

 

جینسینگ درحقیقت واژه‌‌ای گسترده است که در حدود دوازده گونه‌ی گیاهی از خانواده‌ی Panax را دربر میگیرد . این گیاه باارزش که ریشه‌های گوشتی بزرگی دارااست , به طور معمول در آمریکای شمالی و بعضا از نواحی آسیا که آب‌وهوای خنکی دارا هستند , یافت میگردد . ریشه‌های روشن و گوشتی , ارزشمند‌ترین بخش این گیاه می‌باشند که به‌صورت خشک‌شده , بی نقص یا این که قطعه‌قطعه دردست قرار دارا هستند . برگ‌های سبز و بیضی‌شکل این گیاه کاربرد اندکی دارا‌هستند ; با‌این‌حال , در بعضا از موردها می‌توان از آنان بهره مند شد . هر دو گونه‌ی جینسینگ آمریکایی و آسیایی به ارتقا انرژی , کاهش قند خون , کلسترول و استرس , معالجه دیابت و رئیس اختلالات جنسی در مردان یاری می‌نمایند .

 

ریشه‌ی جینسینگ مصرف خوراکی دارااست , علاوه‌بر این می‌توان از آن در مکمل‌ها , , نوشیدنی‌ها , چای و غیره بهره مند شد . چای جینسینگ هم زیاد شناخته شده‌است و یک کدام از نوشیدنی‌های دوستداشتنی به‌شمار می رود .

 

مواد پرخاصیت جینسینگ

جینسینگ دربردارنده ترکیبی به اسم جینسنوسید ( ginsenosides ) است که درواقع , خاصیت درمانی آن وام‌دار این ماده است . این ریشه‌ی گیاهی , ترکیبات دیگری من جمله پلی‌استیلن , پلی‌فنولیک , آرژنین و مشتقات آن و همینطور پلی‌ساکارید اسیدی را هم دربر دارااست .

 

خاصیت جینسینگ

در قبل از جینسینگ برای معالجه گونه های بیماری‌ها به کار گیری میشد ; البته در دنیا امروزی می بایست پژوهش ها بیشتری صورت بپذیرد تا مزایای این ریشه‌ی گیاهی به‌عنوان تکمیل کننده غذایی به ثابت رسد . دانشمندان و محققان غربی اکثر اوقات خاصیت دارویی جینسینگ را تحت سؤال میبرند . هیچ شواهد قطعی بر پایه ی اثربخشی حقیقی وواقعی جینسینگ نیست .

 

می‌توان تولیدات و مشتقات جینسینگ را برمبنای کیفیت و خاصیت دارویی‌شان تقسیم‌بندی کرد . پیشنهاد می‌گردد که پیشین از خریداری محصولاتی با مشتقات جینسینگ , حتما به مواد تشکیل‌دهنده‌ و کاربرد آن اعتنا نمائید . برخی مواد دربردارنده اندازه اندکی از ترکیبات جینسینگ می‌باشند و بعضی دیگر با میزان بیشتری از ترکیبات این گیاه به فروش می‌رسند .

 

پژوهشگران بدین فیض رسیده‌اند که بعضی از مزایای تندستی با مصرف جینسینگ در رابطه میباشند ; به‌دنبال بدین مزایا اشاره خوا هیم کرد :

 

۱ . ارتقا انرژی

پلی‌ساکارید و الیگوپپتیدهای جان دار در جینسینگ آمریکایی به کاهش استرس اکسیداتیو و خستگی , ارتقا عمل بدنی و انرژی به‌خصوص در بیماران دچار به سرطان یاری می‌نماید .

 

جینسینگ میتواند در تحریک کار خیالی و بدنی کسانی که مبتلا ضعف و خستگی میباشند هم مؤثر باشد . نتیجه‌ی یکی‌از پژوهش ها نشان میدهند که جینسینگ قادر است علامتها خستگی را در بیماران دچار به سرطان کم کند . ولی , خواص انرژی‌بخشی جینسینگ صرفا در اشخاصی چشم شده‌است که ذیل روش‌‌های درمانی دیگری میباشند . این ریشه‌ی گیاهی در کسانی که درمان‌ سرطان را به پایان رسانده‌اند , تأثیر چشمگیری نداشته است .

 

۲ . بهبود بضاعت شناختی

در سنین فراتر , بضاعت و توان شناختی و کار عصبی اشخاص با مشکلاتی مواجه می‌گردد , جینسینگ این توانایی‌ها را تحریک می‌نماید . آنتی‌اکسیدان‌های جانور درین ریشه‌ی پرخاصیت از تجمع پلاک‌ها و رادیکال‌های آزاد در مغز خودداری مینمایند , درنتیجه قادر است بازدارنده از ابتلا به زوال عقل , آلزایمر و بقیه اختلالات شناختی شود .

 

جینسینگ همینطور می‌‌تواند پروسه تامل و درک را تقویت نماید . تحقیقاتی که نتیجه ها آن در «Cochrane Library» پخش شده شده‌است , اعتنا و صدق این داعیه را مورد بررسی قرار داده‌اند .

 

مطالعات نشان داده‌اند که جینسینگ برای بعد ها شناختی , رفتاری و کیفی معاش موءثر است . اما , نویسندگان این پژوهش ها هشدار داده‌اند که بررسی‌های سیستماتیک , به نتیجه‌ی قانع‌کننده‌ای راجع‌به اثربخشی خواص تقویت

 

عرق خارشتر و فواید آن

محمدرضا مسلمی بازدید : 248 شنبه 26 بهمن 1398 : 23:18 نظرات (0)


عرقیجات گیاهی همواره لحاظ اکثری از اشخاص را به خویش جلب نموده است و اشخاص توانسته اند با استعمال از این عرقیجات , برخی از بیماری های خویش را برطرف کنند . یک کدام از عرقیجات پر اسم و رسم , عرق خارشتر هست . این عرق دارنده مشخصات و خاصیت بی نظیری می‌باشد که اکثری از اشخاص توانسته اند با به کار گیری از آن بدین خاصیت بی سابقه دست پیدا کنند . گفتنی است این عرق سالیان سال است که مورد اعتنا بخش اعظمی از اطبا و مردمان معمولی بوده و می‌باشد .

لذا بخش اعظمی از اشخاص با استعمال از این عرق توانسته اند بخش اعظمی از مشکلات خویش را برطرف کنند . ما در‌این نوشته طریقه تصحیح کردن , مزاج , خاصیت استعمال از آن برای لاغری , مورد ها منع به کارگیری , چگونگی به کارگیری از آن و خرید آن را برای اشخاص مورد بررسی قرار می‌دهیم . در‌حالتی که به عرق خارشتر عشق مند می‌باشید و دوست دارید از آن استعمال نمائید , با ما تا پایان همراه باشید تا نکات ویژه ای که در این زمینه موجود هست را برایتان بازگو نماییم .

طریقه صحیح شدن عرق خارشتر


اشخاصی که به‌این عرق عشق مند هستند , دوست دارا‌هستند تا بدانند عرق خارشتر را چه‌طور می توان تنظیم نمود . ولی همان گونه که می‌دانید عرق گیری به پروسه تقطیر میگویند و این تقطیر با دستگاه‌ های گوناگون صورت می‌ گیرد . عرق خارشتر بدین صورت به دست میاید که آب و ریشه گیاه خارشتر را با یکدیگر جوشانده و بعد از آن که جوشانده شد , عملیاتی که مرتبط با سرد کردن یا این که به عبارتی تقطیر است را بر روی آن انجام می دهند .

در فیض آن مایعی که از این عملیات به دست می‌آید تبدیل به به عبارتی عرق می شود که همه خاصیت را با خویش به همراه داراست . گفتنی است برخی از اشخاص برای تنظیم این عرق در منزل سعی می‌ نمایند و برخی از اشخاص با اعتنا به داشتن دستگاه های بزرگ برای محیط های صنعتی از آن برای فروش بالا به کارگیری میکنند . در مجموع می بایست دقت داشته باشید که با به کارگیری از دستگاه های تراز بالا کیفیت عرق گیری خویش را بالا ببرید تا بتوانید شایسته ترین عرق خارشتر را به دست آورید .

مزاج عرق خارشتر :
اشخاصی که دوست دارا هستند این عرق را به کارگیری کنند همواره درپی این می باشند که مزاج و طبع این عرق را عالم و با دقت به آن از این عرق به کار گیری کنند . گفتنی است طبع این عرق دوچندان گرم و کم آب است . لذا کسانی که به گرمی آلرژی دارا هستند و ممکن است برخورد های آلرژیک در قبال این عرق از خویش نشان دهند خوبتر است که مصرف آن را با پیشنهاد دکتر و به قاعده انجام دهند .

بعضا از اشخاص میباشند که با مصرف بی راه این عرق به جای آنکه از خاصیت و مزایای ویژه‌ ای که دارااست منفعت مند شوند از مشکلات در مصیبت میفتند . سفارش ما به اشخاص این است که با مصرف به قاعده این عرق مشکلاتی که ممکن است برای اشخاص با مزاج گرم بوجود آورد را از در بین ببرید . کلاً می‌توان ذکر کرد اشخاص قبلی از به کارگیری از آن خوب تر است با پزشکان و دکترانی که به طب سنتی اشراف دارا‌هستند مشاوره کرده و بعد از آن نسبت به به کار گیری از آن مبادرت نمائید . اکثری از اشخاص میباشند که با استعمال از این عرق به مشکلاتی جبران‌ناپذیر مبتلا گردیده اند و در ادامه آن میباشند که چه گونه مشکلات خویش را برطرف کنند .

چنانچه هر روز پیاز بخوریم دقیقاً چه اتفاقی در تن ما می افتد؟

محمدرضا مسلمی بازدید : 273 چهارشنبه 27 آذر 1398 : 21:28 نظرات (0)


پیاز از پیشین ماده ی غذایی پرطرفداری بوده . در حقیقت سندها و مدارک تاریخی نشان می‌دهد پیاز برای مصریان باستان از منزلت ویژه ای برخوردار بوده و آنان این ماده ی غذایی را به خاطر ساختار لایه لایه اش که شکلی متمرکز داراست , نمادی از جاودانگی می دانستند . ولی نمی توانیم به شما عهد دهیم که با میل کردن پیاز به معاش جاودانه دست پیدا خواهید کرد , ولی به شما اطمینان می‌دهیم که مصرف این ماده ی غذایی کیفیت معاش شمارا بالا خواهد موفقیت .

پیاز سرشار از مواد مفید است از جمله مقادیر متعددی پروتئین و فیبر و همینطور ویتامین C , سلنیوم , فولات و آنتی اکسیدان های متعدد . چه بسا خواص اشک آوری پیاز در واقع از ترکیبات سولفوریک جانور در آن نشأت می‌گیرد که همین ترکیبات برای تن مضاعف موثر میباشند . در حقیقت با مصرف روزمره پیاز لطف متعددی به تن خویش خواهید کرد .

درپی می‌خواهیم ببینیم در‌حالتی که هر روز پیاز بخوریم دقیقاً چه اتفاقی در تن ما صورت می‌دهد .

۱ - کاهش ریسک ابتلا به سرطان

پیاز دربردارنده ترکیبات ارگانوسولفور خاصی است که بوی مختص پیاز از آن‌ها نشأت می‌گیرد , با این وجود , همین ترکیبات میتواند دست اندرکاران سرطان زایی که هر روز آنان را می بلعیم را از فی مابین پیروزشود , یعنی ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد . پژوهش ها نشان داده هر چه بیشتر پیاز مصرف کنیم , از نگهداری بیشتری در قبال ریسک سرطان برخوردار خوا هیم شد .

ولی پیشین از این‌که در رژیم غذایی تان تمام و کمال به پیاز روی آورید , می بایست بدانید مخلوط پیاز با زردچوبه تأثیر مضاعفی داراست و سیر نیز خاصیتی مشابهی پیاز دارااست . با این حال , مصرف روزمره ی پیاز همچنان ایرادی ندارد , البته می‌توانید با افزودن مواد غذایی دیگر از از خاصیت متنوع خیس و بیشتری برخوردار گردید .

۲ - کاهش ریسک ابتلا به دیابت

پیاز تأثیر شگفت انگیزی نیز در کاهش ریسک ابتلا به دیابت دسته دو داراست . این مدل از دیابت هنگامی به‌وجود میاید که انسولین تأثیرش را در پروسه پردازش گلوکز از دست می‌دهد . این حادثه معمولاً به خاطر بالا بودن قند در رژیم غذایی چهره میدهد .

با میل کردن پیاز , این ماده ی غذایی میزان انسولین جان دار در سیستم تن را ارتقا می‌دهد . آلیل پروپیل دی‌سولفید مو جود در پیاز بعضا از بخش های کبد که انسولین در آنجا بی خودی می شود , را زیر تأثیر قرار می‌دهد و براین اساس انسولین بیشتری در خون برای پردازش گلوکز باقی میماند .

۳ - بهبود سالم قلبی عروقی

پیاز دربردارنده مقادیر متعددی آنتی اکسیدانی به اسم کوئرستین است که نظیر همگی ی گونه های آنتی اکسیدان , با بی خودی کردن رادیکال های آزادی که سبب زخم سلولی میگردند , تندرست تن را بهبود می‌بخشد . ولی کوئرستین از این جهت ویژه است که نرمی و انعطاف پذیری شریان های تن را مراقبت می نماید .

این ماده در تهیه فشار خون نیز نقش دارااست و تراز کلسترول های زیان آور را در اشخاصی کاهش می‌دهد که ریسک بیماری های قلبی عروقی در آنان موجود هست . به این ترتیب مصرف روزمره ی پیاز , سالم قلبی عروقی را نگهداری می نماید و ریسک بیماری قلبی را به دست کم می‌رساند .

۴ - تقویت سیستم ایمنی

فواید کوئرستین جانور در پیاز تنها به محافظت تندرست قلب محدود نمی‌شود . این ماده در مخلوط با سلنیوم , دیگر ماده ی جان دار در پیاز , سیستم ایمنی تن را تقویت می نماید . ادغام سلنیوم و کوئرستین , التهاب را در سرتاسر تن کاهش میدهد .

۱۰ غلط متداول در استعمال از مام زیربغل و اسپری تن

محمدرضا مسلمی بازدید : 247 سه شنبه 19 آذر 1398 : 22:23 نظرات (0)


با گرم شدن هوا , علاوه بر استحمام , به کارگیری از محصولاتی نظیر دئودورانت ها و ضدعرق ها نیز به یک کدام از واجبات این ایام تبدیل می شود . در شرایطی‌که میخواهید از آن گودی های عرق کرده و بدبو و لکه های خجالت آور پایین بغل خرقه هایتان خلاص گردید , از این مشکلات خودداری کنید .

۱ - بی اطلاعی از تفاوت دئودورانت و ضدعرق

ضدعرق ها میزان تعریق تن را کاهش می دهند ولی دئودورانت ها بوی بد عرق را کم می نمایند . اکثر زمان ها ضدعرق ها دربردارنده نمک آلومینیوم و گهگاه دربردارنده نمک زیرکونیوم نیز میباشند که به پروتئین جان دار در مجراهای غدد عرق می چسبند , غده ی عرق را به صورت موقت مسدود و میزان تعریق را کاهش می دهند . ولی موادتشکیل دهنده جان دار در دئودورانت ها بعضا از باکتری هایی که منجر شدت به دست آوردن بوی تن می‌شوند را از در بین میبرند و بنابراین بوی ناشی از تعریق را خنثی می نمایند . دئودورانت ها میزان تعریق را کاهش نمی دهند و منجر کم آب ماندن تحت بغل نمیشوند .

۲ - به کار گیری از ضدعرق روی پوست تر

ضد تعریق ها و حتی پماد زینک اکساید ،  روی پوست کم آب خوبتر فعالیت می نمایند . بدین ترتیب در شرایطی‌که فورا بعداز گرمابه یا این که هنگامی که عرق نموده اید از این تولیدها به کار گیری نمایید , مفید نخواهند بود .

۳ - استعمال از دئودورانت فورا بعداز شیو کردن

بعداز تصحیح موهای زیربغل , فورا از دئودورانت یا این که ضدعرق استعمال نکنید , به خصوص در شرایطی‌که از محصولاتی به کار گیری می‌کنید که دربردارنده میزان بالایی الکل می باشند زیرا می‌تواند سبب ساز سوزش پوست شود .

۴ - زدن دئودورانت روی لایه های گذشته

احتمال دارد بتوان از این روش راجع‌به ریمل یا این که تولیدها دیگری به کار گرفت ولی در حالتی که دئودورانت خویش را روی لایه ی ما‌نده از دیروز بزنید تأثیر چندانی نخواهد داشت . دئودورانت را بایستی روی پوست کم آب و پاک بزنید تا مستقیما به پوست بچسبد .

۵ - به کارگیری از دئودورانت در صبح ها

برخلاف تصور همگانی , دئودورانت را می بایست شب ها , پیشین از خواب زد . دئودورانت ها و ضدعرق ها هنگامی بیشترین تأثیر را روی پوست دارا‌هستند که مجراهای تعریق کار کمتری دارا‌هستند و رطوبت در کمترین میزان است , مانند شب ها و هنگامی که خواب هستیم . از آنجایی که دئودورانت ها را می بایست مدام روی پوست کم آب و پاک استفاده نمود , خوب تر است که شب ها گرمابه نمائید , پوست تان را با حوله کم آب فرمائید و در انتها از دئودورانت به کارگیری فرمایید . در حالتی که صبح روز بعد از آن متوجه شدید بوی دئودورانت از فی مابین رفته , میتوانید مجدد از آن استعمال نمایید .

۶ - به کارگیری ی هر روزه از ضدعرق

بسته به تن فرد و دسته دئودورانت یا این که ضدعرقی که به کارگیری می نماید , ممکن است نیازی به استعمال ی هر روزه از این محصول ها نباشد . بعضا از ضدعرق ها تا ۴۸ ساعت استمرار دارا هستند و بدین ترتیب استعمال ی روزمره از آنها ضرورتی ندارد . در حالتی‌که در این زمینه مبتلا شک می‌باشید توضیحات روی بسته بندی فرآورده را ارزیابی فرمائید یا این که می‌توانید پوست تان را از لایه ی پیشین تمیز و مجدد از دئودورانت یا این که ضدعرق به کار گیری فرمائید .

۷ - مرطوب نکردن پوست

پزشکان پیشنهاد میکنند برای کاهش سوزش , تحت بغل خویش را با روغن نارگیل مرطوب نمایید . روغن نارگیل پوست کم آب را قابل انعطاف می نماید و خشکی پوست های خیلی کم آب را کاهش می‌دهد . به علاوه , این روغن خاصیت آنتی باکتریال دارااست .


5 خاصیت کاسنی

محمدرضا مسلمی بازدید : 249 شنبه 04 آبان 1398 : 21:41 نظرات (0)5 خواص فوق العاده کاسنی
به گزارش تیم وبگردی باشگاه خبرنگاران برنا ; گیاه دارویی کاسنی , گیاهی با گل‌های آبی‌رنگ است که بیشتر در بهار رویش مینماید و در هوای مرطوب هم رویش آن زیاد می‌گردد .

برگ نو کاسنی دربردارنده ویتامین «ث» مضاعف بوده و از این رو مصرف آن التهابات لثه را که ناشی از نبود این ویتامین است , بهبود می بخشد . برای بهبودی لثه کم شده , مالیدن عصاره گیاه با به کارگیری فرنگی بر روی لثه سفارش شده‌است .

شربت تنظیم شده از جوشانده ریشه کاسنی برای سرفه های کم آب و مقاوم با خلط غلیظ پیشنهاد می‌گردد .


ترکیبات با اهمیت :

براساس پژوهش ها دراین گیاه ویتامین ها و املاح معدنی زیرا روی , منیزیم , منگنز , کلسیم , فولیک اسید آهن و پتاسیم , ویتامین A , B6 , C , E و ویتامین K موجود است که تمامی برای تن واجب و موثرمی‌باشند .


کاسنی و دفع سموم کبدی

گیاه کاسنی با تاثیراتی که بر روی کبد دارااست , مورد دفع صفرا از تن را آماده کرده و زردی را می‌زداید و توشه کبد را سبک مینماید , به همین منظور مسکنی تاثیرگذار برای تب محسوب میشود .


سیروز کبدی

به کارگیری از گیاه کاسنی برای تصفیه خون فراوان اثرگذار است . به‌این خواسته میتوان سالاد کاسنی را در برنامه غذایی روزمره گنجاند . از اثرات موثر کاسنی , حفاظت کبد در قبال سموم کبدی است و این اثر با ماده‌ای به اسم تتراکلروکربن ( CARBON TETRACHOLORIDE ) به ثابت رسیده است . هرچه عرق کاسنی تلخ خیس باشد فواید عرق کاسنی بیشتر است و در تسکین امراض کبدی موثرتر است .


کاسنی و خاصیت شگفت آور برای پوست

اکثری از جوش های صورت ناشی از گرمی و حرارت و یا این که آلوده شدن خون است که منشأ کلیه این پدیده ها “ کبد ” است . به این ترتیب می بایست کبد را تصفیه و از خون آلوده و کثیف و غلیظ منزه کرد .زمانی کبد آینه شد صورت نیز به تبع آن واضح و فارغ از لک و جوش می شود . کاسنی , شایسته ترین معالجه برای صاف کردن کبد و درخشندگی پوست است .

منفعت گیری از عرق کاسني برای تازگی و شادابی پوست و رهایی از جوش صورت هم موءثر است . روزی 3 استکان ادغام عرق و شاهتره ( 2به1 ) گذشته از هر وعده غذایی استفاده شود .


کاسنی و کاهش وزن

گیاه کاسن دارنده فروکتوز بوده و اینولین به خودی خویش شکلی از فیبر ارگانیک است و در حالتی‌که در برنامه غذایی گنجانده شود همین فیبر جان دار در کاسنی تاثیر بسزایی در تحرکات روده ودر معالجه یبوست راداراست وبه در دست گرفتن و کاهش وزن امداد شایانی می نماید .

هر دوی این هدف ها به تهیه گرلین که اول اسید آمینه ای است که با حس گرسنگی و رفتارهای غذاجویانه دارای ارتباط است , امداد می نماید . مصرف کاسني موجب کاهش ترشح هورمون گرلین و سبب ساز بهدر دست گرفتن پرخوری و ساخت شم سیری یا این که پری شکم می شود , که‌این دستور در سوی سعی برای کاهش وزن می‌باشد و برای محافظت تناسب اندام مطلوب است .کاسنی و پیشگیری از سرطان

عصاره کاسني موجب کاهش رویش تومورهای سرطانی شده , گزارشات اخیر حاکی از آن است که شهد مو جود در کاسنی از کیفیتی برخوردار بوده که اذن رویش به تومورها را نداده و از خاصیت آنتی اکسیدانی بالاییبرخوردار‌است . پلی فنول ها کاسنی , تاثیرات مثبتی بر پیشگیری از اشکال متفاوت سرطان از جمله سرطان پستان و سرطان های مربوط به روده را دارااست .


کاسنی و کاهش دردهای مفاصل

این گیاه به صورت سنتی برای معالجه آرتروز به کار گرفته و مطالعات نشان دادند که کاسني به صورت قابل توجهی دارنده خاصیت ضدالتهابی می‌باشد که به همین منظور موجب کاهش دردهای مفصلی – استخوانی می شود .


راههای تقابل و معالجه خودارضایی

محمدرضا مسلمی بازدید : 275 شنبه 23 شهريور 1398 : 23:21 نظرات (0)


با خویش ارضایی چه کنیم ؟ معالجه خودارضایی گرفتاری ی بخش اعظمی از اشخاص و به ویژه جوانها می‌باشد . خودارضایی نوعی اعتیاد است که عارضه ها جسمی و روحی متعددی دارااست . گهگاهاشخاص به دلیل شهوت مضاعف و ازدیاد میل جنسی متاسفانه به خویش ارضایی دچار میگردند . در‌این بخش در رابطه رویا رویی و معالجه خویش ارضایی اطلاعاتی را نثار میکنیم .

رویارویی و معالجه خودارضایی
برای معالجه خودارضایی و رویا رویی با ان پیشنهادات و راه‌حل های متفاوتی موجود است . صحت دارد که ترک خویش ارضایی مشقت بار است البته با عزم شدنی است . در تحت به بعضی از راههایمعالجه خودارضایی و تقابل با ان اشاره می‌کنیم .

1 - اجتناب از محرک ها :
اجتناب از محرک ها , گهگاه اثرگذار در مهار و در اختیار گرفتن نیروی جنسی است ; چون غذاهای محرک موجب ترشح غدد جنسی شده , اشخاص به چالش جنسی گرفتار میگردند .

2 - کاهنده های نیروی جنسی :
به کار گیری از خوراکی ها و دم کرده هایی که شهوت زا نبوده و در ازای به نوعی آهسته کننده و مسکن غریزه جنسی اند برای معالجه خودارضایی و رویا رویی با ان موءثر است .

– به نقل از سهل وآسان طب , کم تناول کردن یکی شایسته ترین خط مش های مهار این بیماری یعنی استمناء است که موجب کاهش و در اختیار گرفتن شهوت خواهد شد .

– مصرف لیمو از جمله شیرین و ترش رام کننده شهوت است و برای معالجه خودارضایی موثر است ; کارایی فرمائید از لیمو عمانی در غذاها و دم نوش های تان بیشتر به کارگیری نمائید .

– شیر آجر از کاهش دهنده های نیرو جنسی است ; آن را با یک جام آب جوش دم کرده , بعد از صاف کردن بنوشید و این معالجه را تا بهبودی تکرار نمایید .

– مصرف گوشت های سرد مانند گوشت گاو , بز , گوسفند ماده و مرغ را در حق تقدم غذایی خویش قرار دهید چون اینها در مهار سرکشی نیروی جنسی موثرند .

– میوه های ترش نظیر آلبالو , زرشک , تمشک , و تمر هندی هم از کاهش دهندگان شهوت اند .

– عدسی درضمن خون ساز بودن , قوه باه را در اختیار گرفتن می نماید , برای رهایی از استمناء به به کار گیری از عدسی روی آورید .

– سنجد ضمنا فواید عالی در کم کردن نیروی شهوت فراوان موءثر است , به جای تنقلات زیان آور از این نعمت خدادادی سود ببرید .

معالجه خودارضایی با گیاهان دارویی
برای معالجه خودارضایی تخم خرفه , تخم خیار , تخم کدو , و تخم خردل را تنظیم نمایید ( از هر مورد 100 گرم ) بعداز منزه نمودن آنان‌را کوبیده ترکیب فرمایید و روزی یک قاشق چای خوری در یک لیوانآبجوش دم کرده , صبح و شب ( هربار یک لیوان ) میل کند . شما می توانید تا زمان بهبودی این معالجه را ادامه دهید و نگران نباشید که‌این دم نوش ها موجب ناتوانی جنسی نخواهد شد .

– عناب , پنج انگشت و ریواس از کاهنده های قند خون اند , موجب تقویت معده و روده ها شده از کاهش دهنده های شهوت به شمار می‌آیند .

– برخی از عرفا در التیام شهوت به امداد جوان ها آمده اند و ارائه راه‌حل کرده اند .

حاج اقا فخر تهرانی که از عرفا بودند می فرمودند : افرادی که زن ندارند و شهوت بر آن ها غلبه می نماید می بایست هر روز پاره ای سرکه بخورند تا قوای شهوانی آنان کم شود و از آنجایی که ایشان تا پایان عمرشان مجرد بودند همواره بر تناول کردن سرکه ممارست داشتند .

سانسوریا و پرورش آن

محمدرضا مسلمی بازدید : 287 شنبه 16 شهريور 1398 : 23:13 نظرات (0)

سانسوریا
یکی از مقاوم ترین گیاهان در قبال دست اندرکاران نامساعد به اکانت میاید .

صورت و رنگ برگ ها در واریته های متفاوت گوناگون است .

برخی دارنده برگ های بلند و کشیده و برخی دیگر کوچک و گوشتی که رنگ آنان هم از سبز خالدار تا ابلق با لبه زرد گوناگون است .

رویش نسبتا کندی دارا هستند و دارنده محافظت سهل و شایسته ترین آیتم برای مبتدیان به حساب می آید .

در قبال بی آبی مقاوم و آب پاشی دوچندان سبب پوسیدگی انتهای برگ ها خواهد شد .

در‌صورتی‌که پرورش سانسوریا عالی باشد و محافظت شود گل‌های ریز و معطر آن نمایان خواهد شد .نیازهای گیاه :
نور و روشنایی : نقوش زیبای رو برگ ها بر اثر تابیدن مطلوب فروغ است .

با این که گیاه به نور و روشنایی کم مقاوم است ولی برای زیباتر شدن برگ ها می بایست نور و روشنایی کافی به گیاه بتابد . نوری که از پرده اتاق رد میگردد برای این گیاه خوب است .دما : دمای دست‌کم برای این گیاه ۱۰ جايگاه سانتی‌گراد و شایسته ترین دما نیز ۲۴ رتبه سانتی‌گراد است .

در دما‌ی دست‌کم خوبتر است آب پاشی متوقف شود .آب پاشی : زمانیکه مرحله خاک کاملاً کم آب شد نشان از زمان آب پاشی دارااست .

در فصل‌تابستان و فصل زمستان همین نشانه را برای انجام آب پاشی در حیث بگیرید تا گیاه از آب پاشی مضاعف از میان نرود .رطوبت : این گیاه برخلاف تصور بعضا نیازی به رطوبت هوا دارا‌هستند و طالب هوای کم آب است .تغذیه : در فصل بهار و فصل‌تابستان هر دو هفته یکبار با نصف میزان پیشنهاد شده به وسیله کمپانی تولید کننده کود آن را تغذیه نمایید .

سانسوریا قسمتی از گیاهان با پرورش کم دسته‌بندی می گردد بدین ترتیب با تغذیه بسیار سعی بر ارتقا رویش آن نداشته باشید .خاک مطلوب : در بیشتر گلخانه‌ها جهت کاهش هزینه ایجاد از خاک سنگین وزن و معمولی برای این گیاه استعمال می‌گردد .

این در حالی است که هر چه خاک سبک و غنی‌تر باشد پاجوش‌دهی که روش اساسی نشر این گیاه است بیشتر می‌گردد .بده بستان گلدان : زمانیکه ریشه از رخنه‌ انتهای گلدان خارج زد گلدان را با یک سایز بزرگ‌تر بده بستان فرمائید .

تعیین گلدان دوچندان بزرگ در طول ردوبدل گلدن سبب دقت گیاه به رویش ریشه و کاهش پاجوش دهی و نماید شدن پرورش اندام هوایی خواهد شد .نظافت کردن برگ ها : برگ‌ها را با پارچه قابل انعطاف و آغشته به محلول ۱ نصیب آبلیموی ارگانیک و ۹ نصیب آب پاک فرمائید .ازدیاد : در واریته های ابلق در صورت نشر از برگ گیاهان حاصله معمولاً سبز خواهند شد .

درین گیاه شایسته ترین روش نشر , جداسازی پاجوش محسوب میشود .

برگ ها رنگ پریده و نقوش آن ها در اکنون ناپدید شدن است :
نور و روشنایی کم است , گیاه را به فروغ و روشنایی ( نوروفروغ غیر بی واسطه ) منتقل نمایید . گیاهان ابلق برای نگهداری مخلوط رنگی خویش به نوروروشنایی بیشتری نسبت به دسته سبز سانسوریا دارا‌هستند .لکه‌های قهوه‌ای روی برگ‌هاست :
آب پاشی مضاعف ادله این عارضه است . آب پاشی را تا زمان کم آب شدن بی نقص تراز خاک جدا فرمائید .

خوبتر است برگ‌های صدمه چشم را حذف فرمایید .برگ‌ها از قاعده پوسیده‌اند :
آب پاشی را فراوان از حد انجام داده‌اید .روی برگ‌ها لکه‌های پوسیده بازدید می شود :
پاشیدن آب روی برگ‌ها عامل آن است , این گیاه غبارپاشی نیاز ندارد .برگ‌های تازه بدشکل و حشره‌ها ریزی روی آنهاست :
شپشک آردآلود برهان آن است . مقاله هفت خوان برای در اختیار گرفتن شپشک آردآلود را بخوانید .برگ‌ها کم آب , شل و قهوه‌ای شده‌اند :
گیاه خیلی تشنه است , گلدان را به بازه زمانی ۱۵ دقیقه باطن پیاله آکنده از آب قرار دهید .زخم‌های پنبه‌ای روی برگ‌ها بازدید میشود :
شپشک آردآلود ادله آن است . مقاله هفت خوان برای در اختیار گرفتن شپشک آردآلود را بخوانید .

ترفند هایی برای باغبانی آسان‌ در منزل

محمدرضا مسلمی بازدید : 253 سه شنبه 15 مرداد 1398 : 22:28 نظرات (0)

ترفند هایی برای باغبانی آسان‌ در منزل

با ترفندهایی که در پی برایتان گفته ایم , می‌توانید در وقت و انرژی خویش برای باغبانی و گل کاری در منزل صرفه جویی نمائید .


گیاه مطلوب گزینش فرمایید


اولیه ضابطه برای داشتن باغچه منزه و تر و تمیز , گزینش گیاه مطلوب است . ابتدا می بایست خاک باغچه و باروری آن را مورد بررسی قرار دهید و آنگاه گیاهانی تعیین فرمایید که در آن وضعیت به نیکی پرورش می نمایند . به صورت نمونه , نوعی سوسن می باشد که در گرما و آفتاب شدید نیز مبتلا آفت نمی‌شود .


یک لایه لاشبرگ بیش تر فرمائید


لاشبرگ , برگ‌ و خاشاكی است كه‌ بدور ساقه‌ گياه‌ انباشته‌ مى‌ كنند تا سوز و سرما نخورد يا رطوبت‌ از دست‌ ندهد . 3 تا 5 سانتی متر لاشبرگ روی خاک باغچه بریزید تا خاک رطوبت خویش را مراقبت نماید و سرعت بالا کم آب نشود . خوبتر است این لاشبرگ ها را از گیاهان طبیعی همچون پوست نارگیل , پوسته رنده شده درخت یا این که کمپوست ( کود گیاهی ) گزینش فرمایید .

به بی آلایش ترین روش آب پاشی فرمایید

چرا وقت و انرژی خویش را برای آب پاشی با شلنگ هدر می دهید . شلنگ های نشت آب بخرید و آنان‌را در باغچه قرار دهید . این شلنگ ها نفوذپذیر می‌باشند و آب به میزان کم البته دایمی از مرحله آنان خارج نشت می نماید . این شلنگ را درون باغچه بگذارید و روی آن را با لاشبرگ بپوشانید . صرفا کاری که شما بایستی انجام دهید گشودن شیر آب است . برای راحتی بیشتر چه بسا می‌توانید شلنگ را به شیرآب تایمردار و خودکار وصل فرمایید .


جعبه و گلدان های خویش را مدام تر نگه دارید. همچنین بهتر است از گیاهانی مثل سانسوریا برای این کار شروع کنید.


در حین روزهای داغ فصل تابستان نباید اذن دهید گلدان های گل و جعبه ها گیاهان شما کم آب بشوند . برای این خواسته از سیستم آب پاشی قطره ای به کارگیری فرمایید تا خاک گلدان مدام مرطوب بماند . این سیستم را از تمامی وسایل کشاورزی و باغبانی ها میتوانید تهیه و تنظیم فرمایید . بها بالایی نیز ندارند .


علف های هرز را تا کوچک می باشند , ریشه‌کن نمائید


اذن ندهید علف های هرز در باغچه یا این که گلدان های شما پرورش نمایند . از به عبارتی ابتدا که جوانه زدند آن ها را ریشه کن نمایید و اذن ندهید تا مجدد پرورش نمایند . نوعی از علف های هرز می‌توانند در یک فصل 150 هزار تخم ساخت نمایند . بدین ترتیب , پیش از این که همگی باغچه را مالامال نماید آن را نابود نمایید .

گیاهان خویش را هم عقیم فرمایید

تنها علف های هرز نیستند که میتوانند تخم ریزی و پرورش نمایند . بعضی از گل های باغچه همچون گیاهان سیاه دیده , کلئوم و داتوره نیز خودشان تخم ریزی و رویش می نمایند . بایستی پیش از این‌که همگی باغچه از این گل ها لبریز شود , آنان‌را هرس فرمایید .


برای باغچه لبه صحیح نمایید


با یاری پلاستیک , خشت یا این که خاک برای باغچه خویش کناره و کناره صحیح فرمائید . کارایی نمایید این وسایل را تا عمق 15 سانتی متر در خاک فرو نمائید تا علف های هرز قابلیت و امکان رویش در آن حیطه را نداشته باشند .

یادداشت برداری نمائید


از کتب یا این که مقاله ها کشاورزی برای بهبود باغچه خویش به کار گیری فرمائید . بعلاوه , می‌توانید هر هفته موقعیت باغچه خویش را یادداشت فرمایید و بعد از یک‌سری ماه برای دوراندیشی از بهبود آن به یادداشت های دیرباز خویش بازگردید . چه بسا میتوانید در فصل های گوناگون از باغچه خویش عکس بگیرید و موقعیت آن را مورد بررسی قرار دهید .

نشست معرفی و انتقاد کتاب مورخ مذهبی اروپا

محمدرضا مسلمی بازدید : 333 چهارشنبه 19 تير 1398 : 23:22 نظرات (0)


با همیاری مؤسسة مطالعات آمریکای شمالی و اروپا و انجمن اهل ایران مطالعات دنیا , نشست معرفی و انتقاد کتاب مورخ مذهبی اروپا , با حضور پزشک معالج محمدجواد محمدی , معنی کننده اثر و استادیار تیم مطالعات فرانسة دانشکدة مطالعات عالم , دکتر معالج روح‌الله حسینی , استادیار تیم مطالعات فرانسه و مدیریت مؤسسة مطالعات آمریکای شمالی و اروپا , و سید مسعود رضوی , پژوهشگر , مولف و متخصص حوزة کار فرهنگی درطول روز دو شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ در سالن حنانة دانشکدة مطالعات عالم برگزار شد .

کتاب مورخ مذهبی اروپا نوشتة پاتریسیا بریِل , و با ترجمه و تحقیق پزشک محمدجواد محمدی از فرانسه به پارسی , بوسیله انتشارات داده ها در سال ۱۳۹۶ با شمارة شابک ۳ - ۰۸۵ - ۴۳۵ - ۶۰۰ - ۹۷۸ در ۶۲۴ کاغذ در انقطاع وزیری و با جلد گالینگور به چاپ رسیده است . اثر بعد از مقدمة معنی کننده و مقدمة مولف , با بیانی موجز و روان به ابلاغ مورخ مذهبی اروپا از قرن اولیه میلادی تا قرن بیستم میپردازد . مقدمة مولف و هر فصل به گاه‌شماری مولف و یادداشت‌های معنی کننده برای خوا‌نندگان فارسی‌زبان و تصاویر چکیده او از نقاشی‌ها و اثر ها هنری پررنگ و مرتبط با آن قرن با چاپ رنگی ختم می شود . در انتهای اثر علاوه بر بیست نقشة مربوط , سه نمایة افراد , جای‌ها و کتاب‌ها , تهیه شده‌است .

در اولِ نشست , پزشک حسینی , این اثر را منشاء مفیدی برای مطالعات حوزة اروپا و چه بسا عالم معرفی کرد . دکتر معالج حسینی با ذکر این مقاله که تصاویر تاریخی اثر به مداقه و زحمت دوچندان ترجمه کننده در کاوش و انتخاب آن , به‌همراه یادداشت‌های معنی کننده به اثر افزوده شده‌است , این کار را دوچندان بالاتر از ترجمه خواند و وجه تحقیقی اثر ترجمه‌شده را ستود . او در معرفی اهمیت و ضرورت اثر , به مطرح شدن جزء مقدمة ترجمه کننده پرداخت : «مطالعة این اثر قطعاً در ارتقا دانایی ما نسبت به فرهنگ و تمدن باختر مؤثر و با فایده خواهد بود ; چون آشنایی آیین در یک جامعه , عمیق‌ترین لایه‌های فکری و فرهنگی آن جامعه را بر ما صریح می‌سازد . از سمت دیگر , می دانیم دنیا شرق و به‌ویژه دنیای اسلام در دو سدة اخیر , رابطه‌ای پیچیده و نا مفهوم با مغرب‌زمین برقرار ساخته و اکثر اوقات فی مابین تعامل یا این که مقابله گیج بوده است . آشنایی غرب علاوه‌بر این‌که در انتخاب گونه و چگونگی این ارتباط راهگشا خواهد بود , به خودشناسی و هویت‌یابی جامعه ها شرقی و اسلامی هم یاری خواهد کرد . خویش را در آینة سایرافراد آئین و پیراستن , برخاسته از فرهنگ و تمدن قرآنی است . قرآن کریم ومهربان دست کم در سیزده آیه , مؤمنان را به سیر و مسافرت در زمین و پند یاددادن دعوت می‌نماید . کتاب حاضر سیر و سفری آگاهی‌بخش و تجربه‌افزا در مورخ است . »

پزشک محمدی , سخنان خویش را بابیان این مقاله آغاز کرد که در همة رشته‌ها مادة تحقیق را در اختیار دارا‌هستند , ولی در مورخ با موضوعی سروکار داریم که دیگر نیست و دستیابی به آن مسئله کار دشواری است , زیرا منابع تاریخی محدود و غالباً هم گزینشی است و از طرفی , محدودیت مکانی داراست ; مکان‌هایی که هیچ زمان ندیده‌ایم , در حالی که اتفاق ها با کارداران فرهنگی و اجتماعی آن جامعه لینک عمیقی دارااست . پزشک معالج محمدی خاطر نشان نمود : «یافتن آن نخی که‌این اتفاق ها را به‌هم دارای ارتباط نماید , کار دشواری است و تاریخ‌نگاری هنری است که برقراری رابطه در میان اتفاق ها را ممکن می‌سازد . »

معنی کننده اثر خاطر نشان نمود محور این کتاب نام و نشان مسیحی و مذهبی صرفاً اروپاست و بر این اصول تحولات , خاستگاه و سوگیری‌های آیندة اروپا را بررسی مینماید . اثر موقعیت جداازهم ندارد و در پیوندی منطقی تکان میکند . پزشک معالج محمدی مزید دیگر این اثر را مختصر و روان بودن آن برشمرد و بیان کرد : «نگاه درون‌مذهبی ندارد ; گاه انتقادی است و عینی و بافاصله . » او نویسندة اثر را شخصی محقق خواند که درین حوزه پژوهش دورازشوخی

بررسی بازی تلفن همراه Auto Chess

محمدرضا مسلمی بازدید : 305 سه شنبه 18 تير 1398 : 23:56 نظرات (0)


ورزش‌های الکترونیک یا این که به عبارتی eSports این ایام به چکیده جدانشدنی از صنعت بازی تبدیل شده‌اند و اگر‌چه وقت یک توشه , با برگزاری رویداها و مسابقاتی با محوریت آنها که خیلی نیز پرطرفدار میباشند , سیل خروشانی از خبرهای «ورزش الکترونیک‌محور» روی خروجی رسانه‌های مربوط به سرگرمی‌های ویدیویی قرار میگیرند و اهمیت بالای این اثر ها را بیشتر از پیشین , برای‌مان روشن مینمایند .

درصورتی که نیز یک نگاه کوتاه به گنجایش شدیدا بالای صنعت بازی و اثراتی که در آن منتشر می گردند بیندازیم , منزلت سفت و دارای اهمیت ورزش‌های الکترونیک در آن را بیشتر شعور می کنیم و چه بسا خودمان را نیز مشغول یکی همین ورزش‌ها می‌بینیم! سالیان سال است که بازی‌هایی همچون Dota , Counter Strike , FIFA , PES , Tekken , Street Fighter و بیشتر , با ارائه‌ی محتویاتی سرگرم‌کننده و جالب از کالا رقابت بازیکنان با یکدیگر , به‌بهترین صورت ممکن از ظرفیت‌های رقابت‌محور صنعت بازی به کار گیری کرده‌اند و درکنار اشاعه سرگرمی‌های رقابتی , به اجزای جدانشدنی آن نیز تبدیل شدند . این ایام نیز که پلتفرم تلفن همراه و صدالبته بازی‌های تلفن همراه روز آپ دیت محبوب‌تر و باکیفیت‌تر می گردند , شاهد ترویج ورزش‌های الکترونیک روی این پلتفرم هستیم و اثری که روز جاری قرار است در زومجی آن را تحت ذره‌بین ببریم , یک کدام از همین بازی‌های دیدنی و کیفیت بالا است .

ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی بود که استودیو چینی درودو ( Drodo Studio ) , ماد Dota Auto Chess را برای بازی دوست داستنی Dota 2 بسط بخشید و با همیاری شرکت ولو آن را در اختیار پی سی‌بازها قرار بخشید . در جریان این ماد , هیروهای بازی دو عدد در یک صفحه‌ی شطرنج‌مانند قرار میگیرند و بازیکنان با دکورا سیون حساب‌شده‌ی آن ها , طی دست‌های متفاوت بایکدیگر رقابت مینمایند ; رقابتی که طی آن مواقعی همچون دکوراسیون درست هیروها , تعیین حساب‌شده‌ی آنها , استفاده‌ی درست از قابلیت‌شان و مخلوط صحیح آنها با یکدیگر صحبت نخستین را زده و تفاوت‌ها را رقم می‌زنند .

این ماد به برهه زمانی هنگامی حدود ۵ ماه نیاز داشت تا حدود ۸ میلیون بازیکن را برای خویش دست‌وپا نماید و ژانر autobattler را بین بازی‌های ویدیویی جا بیندازد . در ادامه‌ی محبوبیت بازی‌های تلفن همراه , محبوبیت ماد «Auto Chess» و همینطور ارتقا گرایش بازیکنان به‌ورزش‌های الکترونیک , استودیو درودو تصمیم گرفت راهش را از شرکت ولو جدا نماید و بازی اختصاصی به‌فرد خودش را با همین سبک و سیاق بسازد . این گروه چینی در ادامه‌ی راهی که پیش گرفت , بازی Auto Chess را برای گوشی‌های هوشمند ساخت و این درحالی است که ولو نیز بی کار ننشست و دست به‌ساخت بازی Dota Underlords زد که دقیقا با همین جور تشکیل شده و دردست دارندگان گوشی قرار گرفته است . به‌دنبال نگاهی به کارایی فنی بازی Auto Chess می‌اندازیم و بدین سوال جواب میدهیم که آیا این اثر توانسته به عبارتی تجربه‌ی دیدنی را که استودیو درودو پیش‌تر روی پی سی برای گیمرها به‌ارمغان آورد به‌گوشی‌های هوشمند بیاورد یا این که خیر .

همان طور که پیش‌تر ذکر شد , این بازی اثری به طور کامل رقابت‌محور است و به هیچ وجه نباید توقع داستانی را داشته باشیم که بازی برای‌مان قصه نماید ; درنتیجه خیلی سرعت بالا سراغ مکانیک‌های گیم‌پلی آن میرویم . اولیه از همگی , شما برای ورود به منوی مهم بازی یا این که به‌اصطلاح Log In کردن , از سه نحوه میتوانید مبادرت فرمایید . میتوانید با اکانت کاربری خویش در گوگل وارد سرورهای بازی گردید , میتوانید یک حساب Dragonest ( منحصر چاپ کننده بازی ) بسازید یا این که با اکانت کاربری‌تان در شبکه‌ی فیس‌بوک وارد گردید ; متاسفانه و با دقت به تجربه‌ی فردی و همینطور بررسی وضعیتی که دیگر گیمرها داشتند , ورود به بازی با به کار گیری از اکانت‌های گوگل یا این که فیس‌بوک عملا نا ممکن است

معرفی بازی گوشی Stickman Bike Battle ; نبردهای آنلاین دوچرخه سواری

محمدرضا مسلمی بازدید : 419 سه شنبه 28 خرداد 1398 : 20:43 نظرات (0)


Stickman Bike Battle یک پیکار جالب چندنفره برای دوست‌داران دوچرخه‌سواری است که می تواند با سیستم گیم‌پلی نوآورانه‌اش دوچندان معضل برانگیز ظواهر شود . با زومجی و معرفی این بازی همراه گردید .

بازی تلفن همراه Stickman Bike Battle اثری رقابتی است که بیش‌تر تمرکزش روی بخش آنلاین است و استودیو Djinnworks GmbH تلاش خیر در آن داشته است . علاقه‌مندان به دوچرخه سواری در‌این بازی اندروید می توانند با استیک‌من همراه شوند و در مسیرهای جالب به رقابت بپردازند .

بازی آیفون Stickman Bike Battle شخصیت استیک‌من را اینبار در قالب یک دوچرخه سوار به ما نشان میدهد که قرار است با تمام سرعت مسیر را تکان نماید و به قهرمانی رسد . مهم ترین مشخصه بازی که از به عبارتی ابتدا به عینه چشم می شود , گیم‌پلی آن است . این گیم‌پلی در اختیار گرفتن بدون نقص دوچرخه را صرفا بوسیله یک جوی‌استیک شبیه‌سازی‌شده در اختیار شما قرار می دهد و می بایست تا می توانید با تمرین و تکرار به آن عادت فرمایید . این در اختیار گرفتن صرفا در فضای دوبعدی نیست و دوربین همیشه شمارا در وضعیت‌های در دست گرفتن سه‌بعدی قرار می دهد . بنابراین درین حالت می بایست چه بسا مسیر فرود و پرش‌های خویش را نیز به‌درستی انتخاب فرمائید و مبتلا خطا نشوید . مهمترین بخش بازی را در موقعیت آنلاین تجربه خواهید کرد که فراوان دارای هیجان است و علاقه‌مندان بدین بازی را در یک رقابت هم‌زمان آتشین قرار میدهد . این بخش دارنده یک لیدربرد جهانی است و با تمرین فراوان میتوانید قسمتی از بهترین‌های این لیگ گردید . علاوه بر در اختیار گرفتن جنبش این دوچرخه‌سوار شما بایستی پریدن و سرعت‌گیری را به‌خوبی انجام دهید و مبتلا اشتباه نشوید . حالت سرورهای بازی خوب است و میتوانید هر زمان که خواستید یک رقیب پیدا فرمایید و رقابت خویش را استارت فرمایید که‌این حریفان با اعتنا به درجه جهانی شما گزینش می شوند . این ویژگی‌ها Stickman Bike Battle را در مقام شایسته ترین بازی های اندروید قرار میدهد و هر بازیکنی می تواند در وقت ها فراغت خودش با آن مشغول شود .

مسیرهای بازی Stickman Bike Battle فوق‌العاده جالب می باشند و به شهرهای متفاوت هجرت خواهید کرد . این مسیرها بیشتر به خطر چالش‌ها و موانع‌شان با نیز فرق دارا هستند و هر بازیکن کارکشته‌ای بایستی دستکم یک‌بار آن ها را تجربه نماید و با کلیت آن آشنا شود . با موفقیت در هر رقابت میتوانید سکه‌های واجب را برای خرید شخصیت‌ها یا این که دوچرخه‌های نو به‌دست آورید . به این ترتیب برحسب اینکه هر روز چه میزان بازی می کنید , می توانید سکه‌های بیش‌تری را کسب فرمائید . همان گونه که گفته شد دوربین حالت رویت کرد بازیکن را تغییر تحول می دهد و بازیکن بایستی به آن عادت نماید .

بازی Stickman Bike Battle دارنده صحنه‌های اکشن جذابی است که به واسطه گیم‌پلی یگانه آن ممکن شده‌است . دیگر به‌مانند بازی‌های شبیه صرفا با یک در دست گرفتن دوبعدی روبه‌رو نیستید و همواره بایستی در هنگام پریدن از سختی ها یا این که عبور از جاهای نخ نما به‌این نکته دقت نمائید . در‌حالتی که در بالا یه خرده با این در دست گرفتن بحران برانگیز نقص‌ دارید نگران نباشید ; به این دلیل‌که با تجربه‌های مکرر به‌تدریج حرفه‌ای خواهید شد . بازی از سطح‌های رقابتی متنوع ساخته شده شده‌است و در انتهای هر تراز می بایست یک مسیر باس را رد نمائید و جواز حضور دربین دوچرخه سواران خوب تر را کسب نمایید . هر مورد از این لیگ‌ها دارنده جوایز ویژه‌ای میباشند و سکه‌های بیش‌تری نیز به ازای هر برد به شما میدهند .

در اولِ بازی Stickman Bike Battle میتوانید بخش تمرینی را بگذرانید و آنگاه مستقیما وارد نبردهای آنلاین گردید . اما می توانید بازی را در موقعیت آفلاین نیز تجربه فرمائید و با بخش‌های زمان‌دار و تمرینی درگیر گردید . این مولتی پلیر دیدنی در بخش افزایش و خرید شخصیت‌ها و دوچرخه‌های تازه سعی خیر داشته است و به شما هدف می دهد تا در رقابت‌های خویش موفق گردید

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 15
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 44
 • باردید دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 195
 • بازدید ماه : 409
 • بازدید سال : 6,231
 • بازدید کلی : 31,373