close
تبلیغات در اینترنت
شعار مرگ بر آمریکا
در واقع «مرگ بر آمریکا»یى که مردم ما مى‌گویند، مثل همان «اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشِّیطانِ الرَّجیم» است. «مرگ بر اسرائیل»
مطالب مربوط
قابل توجه کسانی که میخواهند رای خود را بفروشند!
دشمن اصلی از زبان حضرت امام خامنه ای (فدایی دو ارباب)
حماسه ی 9 دی
دستور جهاد از جانب امام خامنه ای
Khamenei is My Love
ما همه سرباز توایم ...
مداحی حماسی نوجوان لبنانی برای امام خامنه ای (فدایی دو ارباب)
نائب الزیاره امام خامنه ای (فدایی دو ارباب)
اینفوگرافیک | محورهای نامه‌ امام خامنه ای به جوانان در کشورهای غربی
نامه ی حضرت امام خامنه ای به جوانان کشورهای غربی
شعار مرگ بر آمریکا

51147453153238308956.jpg (533×396)

نظر رهبری درباره شعار «مرگ بر آمریکا»؛ این شعار مثل همان «اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشِّیطانِ الرَّجیم» است.

بعضى از آدمهاى کم مسؤولیت یا بى‌مسؤولیت، مى‌خواستند این فریاد «مرگ بر آمریکا» را که مردم ما از ته دلشان کنده مى‌شود، در گلوها خفه کنند و نگهدارند/ «مرگ بر آمریکا» از اعماق جان یکایک مردم برآمد.

حال عدّه ‏اى در گوشه و کنار پیدا میشوند و مورد سؤال قرار می‏دهند که «چرا؟» / مردم، شعار «مرگ بر آمریکا» را هرگز از زبان نینداخته‌اند؛ ولى در طول این چند سال، یک عده به اصطلاح عقلا و مصلحت‌ اندیشها همیشه مردم و مسؤولان نظام و رهبر عظیم‌الشّأن فقیدمان را نصیحت مى‌کردند که شما چرا بى‌خود با آمریکا مبارزه میکنید؟!

رویداد کامل متن در ادامه مطلب ...

این روزها بحث‌ها پیرامون شعار کلیدی و اصولی «مرگ بر آمریکا» زیاد مطرح است و رسانه‌های مکتوب و تصویری مستندات دیدگاه امام راحل(ره) در این زمینه را از ابتدای انقلاب تا آخرین ماههای عمر با برکتشان بازگو کرده‌اند، اما دقت در بیانات مقام معظم رهبری از سال 1368 تاکنون نیز نکات جالب دیگری را از زبان پرچمدار کنونی انقلاب اسلامی و مفسّر حقیقی راه امام ارائه می‌دهد.

منتخب بیانات رهبری در این زمینه بر اساس تاریخ مرتب شده است و هرکدام نکته‌ای مهم درون خود دارد:

 64383148101628630083.jpg (535×757)

« سى و چهار سال است که هر سال در بیست و دوم بهمن، در همه‌ى شهرهاى این کشور، جمعیتهاى عظیم به دفاع از نظام جمهورى اسلامى بیرون مى‌آیند و «مرگ بر آمریکا» میگویند.»

« ما افتخار میکنیم که ملت ما، دولت ما، مسئولین ما، جوانان ما و فرزانگان ما در همه‌ى این سالها نسبت به این قضایا بى‌تفاوت نبودند؛ اعلام موضع کردند، ابراز نفرت کردند. این روحیه را ملت ایران نباید از دست بدهد. این روحیه را از دست ندهید؛ بخصوص شما جوانها. یک عده‌اى میخواهند مطلب را واژگونه نشان بدهند؛ اعتراض میکنند: «آقا! چقدر میگوئید مرگ بر فلان، مرگ بر فلان. چرا جنایات آمریکا را یا صهیونیستها را یا هم‌ پیمانانشان را در تریبونهاى جهانى علنى مطرح میکنید؟» باید مطرح کرد، باید گفت. ملتها درس میگیرند. ...ملتها الهام میگیرند، دولتها یاد میگیرند و رهبران ملى تشجیع میشوند، وقتى مى‌بینند یک ملت این جور ایستاده است.

چرا ما خجالت بکشیم؟ امروز و در دوران عظمت اسلام، سربلندى نظام اسلامى و سربلندى ملت ایران به خاطر مواضع ضد استکبارى‌اش، آدم مى‌بیند اگر کسى در تریبونهاى جهانى در مقابل آمریکا و اسرائیل و صهیونیسم و هم‌ پیمانانشان بایستد و صریح حرف بزند، یک عده‌اى این جا خجالت میکشند! دست به دست هم میمالند ومیگویند: آقا! آبرویمان رفت! مثل همان خجالت کشیدنى که در دوران طاغوت، از نماز خواندن یکى میبردند. چرا خجالت بکشیم؟! مواضع صریح ملت ایران - و بخصوص جوانها - در مقابل ظلمها و ستمهاى بین المللى هرگز نبایستى متوقف بشود.»

«بعضى تصور مى‌کنند ما دشمنان جهانى خود را تحریک کرده‌ایم که بیایند با ما دشمنى کنند؛ بعضى خیال مى‌کنند شعار «مرگ بر آمریکا» آمریکا را تحریک مى‌کند که نسبت به نظام اسلامى و ایران اسلامى دشمنى بورزد؛ این خطاست. دشمنىِ نظام مستکبر آمریکایى و هر مستکبرى در دنیا با نظام اسلامى، به خاطر پرچم برافراشته‌ى عدالت است؛ به خاطر این است که مى‌بیند با نام اسلام و با تعالیم والاى اسلام کشورى دارد به سمت رشد و توسعه و پیشرفت علمى و عملى حرکت مى‌کند؛ مى‌داند که این، جلوى نفوذ آنها را خواهد گرفت.»

« ما با هیچ ملتى دشمنى نداریم. «مرگ بر آمریکا» یعنى مرگ بر قدرت‏هاى مداخله‏ جو و استکبارى. [البته]ملتى که در عمل، استقلال و هویت و توان خود را به مرحله‏ ى بروز میرساند و ابتکارِ خود را به کار میگیرد و خود را مستقل میکند [هم] در واقع دارد «مرگ بر استکبار جهانى» و «مرگ بر قدرت‏هاى مداخله‏گر» می‏گوید.»

35049538930969619220.jpg (535×300)

«اینکه مى‌بینید ملت ما بعد از 26 سال «مرگ بر آمریکا» را فراموش نمى‌کند، به‌ خاطر این است که غفلت از توطئه‌ى استکبار جهانى همان، و اسیر توطئه شدن همان. در واقع «مرگ بر آمریکا»یى که مردم ما مى‌گویند، مثل همان «اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشِّیطانِ الرَّجیم» است که اول هر سوره‌ى قرآن قبل از «بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم» گفته مى‌شود. استعاذه‌ى به خدا از شیطان رجیم براى چیست؟ براى این است که انسان مؤمن یک لحظه حضور شیطان را فراموش نکند؛ یک لحظه از یاد نبرد که شیطان آماده‌ى حمله به او و انهدام حصار معنوى و ایمانىِ اوست. «مرگ بر آمریکا» هم براى این است که ملت فراموش نکند سلطه‌گران جهانى منافع سرشارى که در این کشور داشته‌اند و دست آنها کوتاه شده، از یاد نبرده‌اند.»

« امروز آنها در عراق و صهیونیستهاى غاصب در فلسطین، بزرگترین جنایت بشرى را مرتکب مى‌شوند و این کافى است که دنیا به حقانیت سخن جمهورى اسلامى که «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را جزو شعارهاى خودش قرار داده، پى ببرد.»

 «انسان اگر زندگى سیاسى بعضى افراد را از اوّلِ انقلاب تا به‌ حال نگاه کند، مى‌بیند ملغمه عجیبى از انواع و اقسام فکرهاست! یک روز بود که چنین آدمهایى به این اکتفا نمى‌کردند که در شعارها، مردم فقط «مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروى» بگویند. مى‌گفتند باید بگوییم «مرگ بر شرق و غرب»! ما مى‌گفتیم شوروى سمبل یک تفکّر و یک راه غلط است؛ آمریکا سمبل جنایت و ستم است؛ چه دلیلى دارد شما بگویید «مرگ بر شرق و غرب»؟! مى‌گفتند شما محافظه‌ کار و سازش‌ طلبید! از جمله همین حضرات، امروز کسانى هستند که حاضرند بروند رسماً در مقابل آمریکا و انگلیس عذرخواهى کنند و بگویند ما غلط کردیم، اشتباه کردیم به شما بدگویى کردیم؛ ما را ببخشید!»

« آمریکایی ها تا به حال گاهى با ریا چیزهایى مى‌گفتند که بعضى، در گوشه و کنار عنوان مى‌کردند: «آقا؛ اینها آن قدرها هم با ما دشمن نیستند. آخر شما مى‌گویید مرگ بر آمریکا، مردم مى‌گویند مرگ بر آمریکا، بد است! عیب است! زشت است!». بعضى از آدمهاى کم مسؤولیت یا بى‌مسؤولیت، مى‌خواستند این فریاد مرگ بر آمریکا را که مردم ما از ته دلشان کنده مى‌شود، در گلوها خفه کنند و نگهدارند. حالا مردم وقتى که در مقابل چنین صراحتى قرار گرفتند، در هر جاى کشور هستند، راحت فریاد مى‌زنند: «مرگ بر آمریکا»

14332802011729380668.jpg (420×260)

«...اینها که مقدّسات ما را به بازى گرفته بودند و علاوه بر همه ضربه‏ ها، بعد از انقلاب در مقابل نجابت این ملّت و بزرگوارى و کرامت آن امام، با ملّت ایران و با انقلاب اسلامى و با جمهورى اسلامى، اینگونه رفتار کردند، چه توقّعى دارند؟ از ملّت ما توقّع نوازش دارند؟ «مرگ بر آمریکا» را کسى به ملّت ایران یاد نداد. از اعماق جان یکایک مردم برآمد که: «مرگ بر آمریکا». حال عدّه ‏اى در گوشه و کنار پیدا میشوند و مورد سؤال قرار مى‏دهند که «چرا؟». چرا شما این «چرا» را به جایگاه خودش نمی ‏برید؟ چرا نمى‏پرسید که چرا رژیم آمریکا با ملّت ایران، به جرم اینکه خواسته است مستقل باشد، این همه کینه‏ ورزى و دشمنى کرد و باز هم میکند؟

... البتّه آمریکایی ها که میگوییم، مرادمان ملّت آمریکا نیست. مراد، همان رژیم آمریکا و گردانندگان سیاستهاى آمریکاست. ...حال عدّه ‏اى، ساده‏ لوحانه، این گوشه و آن گوشه می ‏نشینند، حرفى و نِقى می ‏زنند. قلم روى کاغذ می آورند که: «چرا با آمریکایی ها مذاکره نمیکنید؟ تا کى می‏خواهید این وضع ادامه داشته باشد؟» آیا اینها نمی فهمند در دنیا چه خبر است؟ نمی فهمند که توقّع این دشمنِ افزون‏خواهِ مغرورِ کم‏ خرد و بی ‏حکمت چیست؟ تصوّر می کنند همین‏قدر که ما مذاکرات و روابطمان را با آمریکا شروع کردیم، همه مشکلات تمام خواهد شد؟ نه آقا، قضیّه این نیست. آرى؛ آمریکایی ها در اظهارات رسمى میگویند و اظهار میکنند که ما آماده مذاکره با ایرانیم. مذاکره براى چه؟ معلوم است؛ مذاکره براى اینکه راهى و مجرایى براى فشار آوردن روى دولت ایران پیدا شود.»

 « اگر مى‌بینید که دولت سعودى و حکام حجاز، راه خانه‌ى خدا را روى این ملت مى‌بندند و حق این ملت را از حج غصب مى‌کنند، به‌خاطر آن است که آمریکا از این ملت مى‌ترسد. نباید ساده‌ لوحان گمان کنند که شعار «مرگ بر آمریکا» در مراسم حج، مگر چیست؛ این شعار و فریادى که از حنجره‌ها خارج مى‌شود، مگر بر پایه‌هاى سلطه‌ى غاصبانه‌ى آمریکا و اسرائیل چه اثرى مى‌گذارد. اگر تأثیر شکننده‌ى این شعارها نبود، اگر تأثیر تعیین کننده‌ى فریاد بحق ملت ما علیه سلطه‌هاى جهانى نبود، با ملت ما اینقدر دشمنى نمى‌شد.»

 «مردم، شعار «مرگ بر آمریکا» را هرگز از زبان نینداخته‌اند؛ ولى در طول این چند سال، یک عده به اصطلاح عقلا و مصلحت‌ اندیشها، همیشه مصلحت‌ اندیشانه و به اصطلاح عاقلانه، مردم و مسؤولان نظام و رهبر عظیم‌الشّأن فقیدمان را نصیحت مى‌کردند که شما چرا بى‌خود با آمریکا - که در دنیا قدرتى است - رزم‌آورى و مبارزه مى‌کنید؟! چرا خود را با غول وحشتناکى به جنگ مى‌اندازید؟! این هم از همان جاهایى است که مردم ماهیت آن را فهمیده‌اند؛ اما بعضى از خواص نفهمیدند! آنها خیال مى‌کردند که جمهورى اسلامى بدون هیچ علت و دلیلى، اقدام به ایجاد دشمنى با غول پر قدرتى در سطح جهان کرده است؛ در حالى که قضیه این نبود.»

نویسنده : | تاریخ ارسال: شنبه 19 بهمن 1392 ساعت: 6:55بعد از ظهر |تعداد بازدید : 140
دیدگاههای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
 • موضوعات CATEGORIES2

 • مطالب پر بازدید Viewed Articles

  پست ثابت بازدید : 2349
 • خبرنامه MailForm


 • آرشیو ماهانه Monthly Archive

 • صفحات اضافی Static Pages

 • لیست کاربران Users List

 • پیوندها Links

 • پیوندهای روزانه Link Dump

 • اعضای آنلاین Online Users