close
تبلیغات در اینترنت
دخترایی که موهای سرشان را بيرون میگذارند
بدون شک حجاب از جمله پوشاندن موهای سر برای خانم‌ها از مسلّمات اسلام است، هر گونه بد حجابى و بى حجابى بر خلاف شریعت مقدسه است. دخترایی که موهای سرشان را بيرون م
مطالب مربوط
خدا نظری کن به این دل خسته ...
افتخار نداشتن به ارتباط جنسی با دختر
زن، محور انس و آرامش خانواده است
خطر در کمین خانمها در فضای مجازی (خیلی مهم)
اول کار بعد ازدواج ...
دوست دارم عکسم را منتشر کنم!
خانم شماره بدم؟
عذاب زنان بی حجاب پس از مرگ
ای جانم
بیایید کمی رو راست باشیم
دخترایی که موهای سرشان را بيرون میگذارند

b9b2xh42vmio1dsvolvh.jpg (600×396)

سؤال: سلام، چرا من نمی‌توانم موهای سرم را در روسری و یا حجاب قرار دهم؟ با این حالی كه زن متدینی هستم دوست دارم موهایم بیرون باشد و البته دلم پاک است.

بدون شک حجاب از جمله پوشاندن موهای سر برای خانم‌ها از مسلّمات اسلام است، و تمام فقهاى اسلام بر آن اتّفاق نظر دارند، و هر گونه بد حجابى و بى حجابى بر خلاف شریعت مقدّسه است و حجاب شرعى در مورد زنان پوشیدن تمام بدن به جز صورت و دست‌ها تا مچ مى‌‏باشد.[1]

رویداد کامل متن در ادامه مطلب

بى حجابى، علاوه بر این كه از نظر اخلاقى سبب ناامنى خانواده‌‏ها و بروز جنایات مى‏‌شود، ضمناً سبب ایجاد هیجان‏‌هاى مستمر عصبى و حتّى بیمارى‏‌هاى روانى نیز می گردد كه ثمره آن سستى پیوند خانواده‏ ها و كاهش ارزش شخصیت زن در جامعه است.

برهنگى زنان كه طبعا پیامدهایى همچون آرایش و عشوه‏‌گرى و امثال آن همراه دارد مردان مخصوصا جوانان را در یک حال تحریک دائم قرار مى‏‌دهد، تحریكى كه سبب كوبیدن اعصاب آن‌ها و ایجاد هیجان‌هاى بیمارگونه عصبى و گاه سر چشمه امراض روانى مى‌‏گردد.

علت های بی حجابی عبارتند از:

1- مساله حجاب را نمی‏‌داند و فكر می‏‌كند عیبی ندارد.

2- فلسفه حجاب و آثار شوم بی بند و باری را نمی‌‏داند.

3- كمبودی دارد كه می‏‌خواهد خود را مطرح كند.

4- طبق هوا و هوس و میل رفتار می‏‌كند.

5- می‏‌خواهد از سایر بدحجاب‏ها عقب نماند.

6- فكر می‏‌كند بی حجابی، رمز ترقی و روشنفكری است.

7- می‏‌خواهد با دیگران فرقی داشته باشد.

8- فكر می‏‌كند كه بد حجابی گناه ساده‌‏ای است و به دیگران لطمه‏‌ای نمی‏‌زند، در صورتی كه این اثرات را به همراه دارد.

همان گونه كه در سؤال مشاهده كردید شخصی كه موهایش را بیرون می گذارد مدعی است كه دل پاكی دارد این گونه تصور به خاطر این است كه گناه بی حجابی را گناه كوچكی می‌شمارد در حالی كه بی حجابی و از جمله نپوشاندن موی سر از گناهانی است كه در قیامت عذاب دردناكی را به همراه دارد.

267mpsxgf6d5spxgc1iy.jpg (1188×732)

مولا امیرالمؤمنین(علیه السلام) می‌فرمایند: من و فاطمه به محضر مبارک رسول خدا (ص) مشرف شدیم و او را در حالی که شدیدا گریه می‌کرد مشاهده نمودیم به او گفتم: پدر و مادرم به فدایت، چه چیزی شما را به گریه واداشته است؟ حضرت فرمود: ای علی در شب معراج که به آسمان رفتم، زنان امت خود را در عذاب شدید دیدم به طوری که آن‌ها را نشناختم. از همین رو برای آن‌چه از شدت عذاب آن‌ها دیدم گریان هستم بعد فرمود:

زنی را دیدم که او را به موهایش آویزان کرده بودند، و مغز سرش می‌جوشید. و زنی را دیدم که گوشت بدنش را می‌خورد و آتش از زیر آن زبانه می‌کشید و ....

بعد حضرت فاطمه (سلام الله علیها) خطاب به پدر بزرگوارش فرمود: به من بگو که این زنان عمل و روش‌شان چه بود که خداوند چنین عذابی را برای آنان مقرر فرموده است؟

رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) فرمود:

آن زنی که او را به موهایش آویزان کرده بودند، برای این بود که موهایش را از مردان نامحرم نمی‌پوشانید.

اما آن زنی که گوشت بدنش را می خورد، بدنش را برای مردم زینت می‌کرد. و...[2]

اگر كساني كه حاضر نيستند دستور خداوند را مبني بر حجاب اجرا كنند- بدانند كه خداوند چقدر دوستشان داشته است كه اين گونه دستور داده هيچ وقت در حجاب داشتن ترديد نمي‌كردند و حتما حجاب را رعايت می كردند. خطراتی كه افراد بی حجاب بايد منتظرش باشند عبارت است از:

1- زیاد شدن بیماری‌‏های مقاربتی و روانی.

2- خود كشی‏ها. آمار نشان می‏‌دهد كه جنون در كشورهایی كه روابط جنسی مرد و زن از حدود اعتدال خارج می‌‏شود و عیاشی و هوسرانی یكی از شئونات زندگی آن مردم به شمار می‏‌رود، بیشتر است. امراض عصبی و خودكشی‌‏ها وابسته به آزادی زنان و مردان است، زیرا یكی از علل مختل شدن دستگاه اعصاب، وارد شدن تحریكات فوق العاده شدید بر اعصاب است كه اعصاب قدرت آنرا ندارند.[3]

3- كم كاری در ادارات، كمی مطالعه در مراكز تحصیلی مخلتط. اين طبيعي است كه وقتي زن و مرد در یکجا باشند نگاه‌ها قابل كنترل نيست و اين نگاه‌ها فكر و ذهن انسان را مشغول مي‌كند و انسان به جاي كار و تحصيل در فكر برآوردن آن چيزي است كه چشم انسان به دلش منتقل كرده است مي‌باشد، امام صادق عليه السلام در اين خصوص مي فرمايد:

نگاه (به زنان نامحرم) تیری از تیرهای زهرآلود شیطان است. و چه بسا نگاه‌هایی که حسرت طولانی و بی پایانی را به دنبال دارد.[4]

oejbwi7k60p44x8oan9a.jpg (473×540)

4- خود باختگی و عدم استقلال فكری و شكسته شدن و آسیب پذیری.

5- غافل شدن از ارزش‌های واقعی (به جای رقابت در علم و هنر، رقابت در پشم و نخ و طلا)

6- دغدغه به جای آرامش، چون تنوع‏‌طلبی نهایت ندارد و نفس انسان جهنمی است كه دائما هل من مزید می گوید.

7- به جای انسان مستقل و مقاوم، دكوری زود رنج است.

كس غنچه نشكفته در برگ نچیند // از بی حجابی است اگر عمر گل كم است‏

بر زنان كشور اسلام واجب شد حجاب// چون نگهبان چراغ از باد فانوس است و بس‏

8- ازدواج‌ها كم می‏‌شوند: از جوانی اروپائی پرسیدند چرا ازدواج نمی‏‌كنی؟ گفت: وقتی هر روز شیر تازه می توانم تهیه كنم، چرا گاو تهیه كنم؟

9- عامل ناامنی زن در جامعه، به خاطر تحریک مردان و سوء قصد به آنان.

10- بی حجابی عامل چشم و هم‌چشمی، زندگی لوكس، اشرافی گری، مدپرستی، تحریكات، دنبال درآمد حرام، اختلافات زن و شوهری، عقده حقارت برای محرومان مانع رفت و آمدهای ساده و مفید، اسراف، رقابت، واردات، گناه، سقوط علم، استقبال از رقاصه به جای استقبال از یک پرفسور و ....بلاء نشانه هرزگی در اجتماع است.

آيا با وجود اين همه مشكلاتي كه بي حجابي به دنبال دارد، باز هم كسي حاضر مي‌شود خودش را بدون حجاب و در معرض ديد ديگران قرار دهد؟ آيا زناني كه موهايشان را بيرون مي‌گذارند مي توانند عذاب دردناک آخرت و مشكلات دنيايي را تحمل كنند؟ نشانه دل پاک عمل پاک است در حالي كه بيرون گذاشتن موها حاكي از دلي آلوده به گناه دارد.

منابع:

[1] احكام بانوان، ص182.

[2] عیون الاخبار الرضا جلد 1 صفحه 249  ، بحارالانوار جلد 103 صفحه 246.

[3] كتاب زن و آزادی، ص 113.

[4] قالَ الصَّادِقُ (ع): النَّظَرُ سَهْمٌ مِنْ سِهَامِ إِبْلِیسَ مَسْمُومٌ وَ كَمْ مِنْ نَظْرَةٍ أَوْرَثَتْ حَسْرَةً طَوِیلَةً «كافی، ج 5، ص 559.»

نویسنده : | تاریخ ارسال: پنجشنبه 30 مرداد 1393 ساعت: 11:43قبل از ظهر |تعداد بازدید : 256
دیدگاههای این مطلب
یکی
1393/5/31|17:45
اگ واقعا جواب منطقی داری خوشحال میشم بشنوم
پاسخ : یک جوون اصفهانی پامنبری، روضه ای بود و خیلی خوشتیپ امّا حزب اللهی که در خیابون داشت میرفت یه دختری رو دید شیفتش شد، گفت برم ببینم خونش کجاست، باباش کیه، خودش کیه، شماره تلفنی، نامه ای ... یه وقت خشکش زد، و یاد روضه های که میشنید افتاد، که یادش اومد که میگفتن: آی جوونا خواستگار زندگیت اگه چشمت شد، شکست میخورین! چرا؟ چون یه دختر خوشگل تر میبینی، اون قبلیرو ول میکنی و این جدیدرو می ماسی!
بعد جوون تصمیم گرفت که اینکارو نکنه، بعدش رو کرد به خدا گفت: خدایا، تو خدای رب العالمینی، منم جوون و خام و نپخته، اگر واقعاً این دختره بدرد زندگی من میخوره، من نمیرم دنبال ناموس مردم، ریش و قیچی رو میدم دست خودت!!
جوون یک سفر رفت مشهد مقدس، گفت آی امام رضا (ع) آخوندا میگن، میگن هر کی خونه نداره، بچه نداره، زن نداره، مکه میخواد بره، شغل میخواد، پول حلال میخواد، میان پیش شما آقاجان ...
آی امام رضا (ع) نه خونه دارم، نه ماشین دارم، نه مکه رفتم، نه زن دارم، نه شغل حسابی، آقا جان خودت درست کن ...
صبح رسید و بلیط هواپیما گرفت و بعد از ظهر برگشت!!
چهار پنج ماه گذشت و یه وقت دیدن در خونشو میزنن، درو باز کرد دید یه آقاییه، یه ماشین پارک شدس گوشه ی کوچه، یک خانم توشه، گفت: ببخشید شما علی آقا هستی؟
جوون گفت: بله
فامیلیتون فلانیه؟
جوون گفت: بله
یه وقت رو کرد به اون زنه تو ماشین گریه کرد، گفت خانم بیا پیداش کردیم، آقا قضیه ای رو برای جوون تعریف کرد، گفت: من دیشب خواب امام رضا (ع) رو دیدم.
صبح بیدار شدم شروع کردم گریه کردن، دیدم خانمم داره گریه میکنه، گفتم خانم چرا گریه میکنی؟ گفت: خواب امام رضا (ع) رو دیدم.
دختر 18 ساله ای دارم اونم شروع کرد به گریه کردن، پرسیدم، دخترم تو چرا گریه میکنی؟ گفت: خواب امام رضا (ع) رو دیدم.
خواباشونو برا هم تعریف کردن که هر سه تا یک خواب مشترک دیدن ...
خوابشون این بود که علی بن موسی الرضا (ع) آمد به خوابشون، فرمودند: یک داماد درست و حسابی برات سراغ دارم، خونش فلان جاست، اسمش اینه، فامیلیش اینه، در ضمن خونه باید بهش بدی، سرمایه دار که هستی الحمد الله، تو کارخونت باید واردش کنی، ماشین هم باید براش بخری، مکه هم باید بفرستیش، برکتشم ما بهت میدیم.
به جوون گفت: آقا منو امام رضا (ع) فرستاده
جوون گفت: عروس خانمو باید دید
اون مرد گفت: بفرمایید
با جوون قرار گذاشتن که فلان روزی برن برای خواستگاری
با خاله، خواهر، مادر، عمه و ... رفتن خانه ی پدر زنه، دیدن عجب خانه ای!!!
جوون رفت که عروس خانم رو ببینه و باهاش صحبت کنه، وقتی دید، شوکه شد!!!
دید این همان دختری هست که چهار پنج ماه پیش دیدتش، امّا دنبال گناه نرفت و ریش و قیچی رو داد دست خدا!!!
برادر من، باور کنید این راهی که شما میخوای بری، راه خوبی نیستی، به والله اگه به ائمه اطهار (ع) متوسل بشین، حاجت روا میشین، به خدا زندگیتون از این رو به اون رو میشه ...
یکی
1393/5/31|17:43
سلام
ببین دوست عزیز من خودم به حساب خودم مومنم خودمم یه روزی عاشق دختری بودم خیلی پولدار بودن ولی بخاطر بی حجابیشون ازشون دل کندم و در نبودش گوشه نشین شدم ولی الان دیگه دارم فراموشش میکنم چون یکی رو میخوام که به معنی واقعی مسلمون باشه بتونم بهش اعتماد کنم بچم فردا هرجوری بار نیاد باخدا باشه
اینو میخوام بگم اومده بودم دنبال فیلتر شکن عزیزم ممکنه تو بچه پولدار باشی زن داشته باشی یا خلاصه متاهل باشی
ولی ما که حضرت یوسف نیستیم این طوری اموراتمون رو میگذرونیم تا عین دوستامون از صب تا شب دنبال زن مردم نباشیم خیانت نکنیم این گناه از اون گناه تاوانش کمتره
با این خرج فک نکنم متاهل بشم پس لطف کن فیلتر شکنو رد کن بیاد این همه که میان وبت نه واسه نصیحته نه اومدن تشکر کنن از راهنماییت بعد از خوندن مطلبت بازم دنبال فیلتر شکن میگردن
اگه واقعا میخوای راهنمایی کنی عضوی بشو که بتونه فرهنگ غلط شرایط ازدواجو برداره یا ازدواجو راهتتر کنه سید
منم خوب بلدم نصیحت کنم گوشم از این حرفا پره بنظرت اگه راحی داشتم با اینکه میدونستم کارم اشتباهه دنبال این چیزا بودم؟
پاسخ : سلام علیکم
اول از هر چیزی باید خدمتتون عرض کنم که قضیه خانوادگی شما به من ربطی نداره، دوم اینکه بنده نه بچه پولدارم و نه متاهلم! من یک جوون بیکارم که با یک خونواده ی با در آمد متوسط زندگی میکنم، در پی کار هستم تا بلکه بتونم زندگی تشکیل بدم
برادر من، انسانها که همه شبیه هم نیست و تفکرات و اخلاقیاتشون فرق میکنه با هم! والله منکه نگفتم حضرت یوسف (ع) باشید!!
فیلتر شکنی در کار نیست، خواستم فقط با این مطلب یه جرقه ای در اذهان تشکیل بشه و میشه ان شاء الله، شما چمیدونید با همین مطلب من چند نفر سر عقل میان؟ پس زود قضاوت نکنین!
برادرم من عرض کردم که خودم هنوز ازدواج نکردم، ازدواجو باید پدر زنها راحت کنن، مثلاً دامادی نخوان که حتماً تحصیل کرده باشه، دامادی نخوان که حتماً ماشین و ویلا داشته باشه، این دورو زمونه پدرزنها میترسن، حق هم دارن، چرا؟ چون دخترشونو دست یک آدم معتاد ندن، یا دست یک آدم ناشی ندن ... تا زندگی دخترش خراب نشه و بدبخت نشه!! امّا بعضی پدرزنها زیادی شرایطو سخت میگیرن که دیگه جوون پر غصه میشه و قید ازدواجو میزنه!!!

داداش من شما که دوس داری خانمتون محجبه باشه، آیا به این فکر کردی که خانمتون هم دوس داره آقاش چشم پاک باشه، دوس داره آقاش دنبال اعمال فساد و تباه نباشه؟
باور کنید اینو خودم تجربه کردم که الان میگم، خدا به افرادی که به یادش هستن و دستوراتشو انجام میدن، بیشتر توجه میکنه! شما تناقض تو حرفاتونه، از یه جهت دوس داری خانمتون محجبه باشه از طرفی دنبال این کارهای ناشایست هستین!!!
خوبه که خانمتون هم نعوذ بالله دنبال اینکارا باشه و بعد بگه که من دنبال آقایی میگردم که ولایی باشه و واقعاً آقا باشه؟
خدا انسانی رو که دنبال کارهای فساد و تباه هست رو بیشتر تو گل فرو میکنه، بنده بهتون پیشنهاد میکنم به ائمه اطهار (ع) توسل کنین، ازشون طلب کمک کنین تا به واسطه ی آنها کارها و مشکلاتتون حل میشه

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
 • موضوعات CATEGORIES2

 • مطالب پر بازدید Viewed Articles

  پست ثابت بازدید : 2373
 • خبرنامه MailForm


 • آرشیو ماهانه Monthly Archive

 • صفحات اضافی Static Pages

 • لیست کاربران Users List

 • پیوندها Links

 • پیوندهای روزانه Link Dump

 • اعضای آنلاین Online Users